Rosjanie najechali na miasteczko. To zrobili mieszkańcy

Rosyjskie wojsko najechało małą, liczącą niecałe 10 tys. mieszkańców ukraińską miejscowość w obwodzie ługańskim - Nowopskow. Miejscowa ludność jednak stanęła z wrogiem twarzą w twarz, krzycząc: "Wynoście się stąd! Tu jest Ukraina!".

Rosjanie najechali na miasteczko. To zrobili mieszkańcy
Mieszkańcy Novopskova (Twitter)

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa. 4 marca w sieci pojawiło się nagranie z dnia, w którym najechali na Novopskow. To mała miejscowość, nielicząca nawet 10 tys. mieszkańców.

"Tu jest Ukraina!"

Miejscowi jednak, zamiast przestraszyć się i ukryć, wyszli i stanęli z wrogiem twarzą w twarz.

Proszę, w Novopskowie chcą wprowadzić rosyjski ład. Nie uda wam się to, my was tu nie chcemy, idźcie sobie. Czego wy tu chcecie? Wojna jest morderstwem i się ciągnie za wami, ubierajcie się i wynoście! Tu jest Ukraina! Opuśćcie ten teren! Tu nie będzie rosyjskiego porządku! Ukraina tego nie chce! - krzyczeli ludzie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdy nagranie z tego wydarzenia trafiło do sieci od razu wywołało niemałe poruszenie. Ludzie szeroko komentowali odwagę mieszkańców tej miejscowości.

Ukraińscy cywile muszą koniecznie powiedzieć rosyjskim najeźdźcom, że nie są mile widziani. Walczą z kłamstwami prawdą - komentują ludzie.
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić