Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Rosjanie nie mają wstydu. To się dzieje w okupowanym Mariupolu

Podziel się:

To nowa rzeczywistość mieszkańców okupowanego Mariupola. Rosjanie po zniszczeniu miasta i pozbawieniu mieszkańców bieżącej wody oraz dostępu do jedzenia, pokazali właśnie, co jest ich priorytetem. Sieć obiegły zdjęcia, które zażenowały internautów z całego świata.

Rosjanie nie mają wstydu. To się dzieje w okupowanym Mariupolu
W Mariupolu dystrybuowano propagandową prasę (Twitter, NEXTA)

Mariupol jest jednym z najbardziej zniszczonych w wyniku ataku wojsk rosyjskich miast. Siły Władimira Putina nie miały litości zarówno wobec mieszkańców, jak i całej tkanki miejskiej. Niektórzy eksperci porównali ogrom zniszczeń do tych, które pojawiły się w Warszawie w 1944 roku. Od początku inwazji zginęło ponad 22 tysiące cywilów.

W wyniku bombardowań zniszczona została również infrastruktura wodociągów. Osoby, które zdecydowały się na pozostanie w Mariupolu, żyją w ekstremalnie trudnych warunkach. Brakuje tam podstawowych produktów, w tym przede wszystkim wody pitnej. Zdesperowani mieszkańcy zbierają ją nawet z kałuż, co jest ekstremalnie niebezpieczne dla ich zdrowia.

Zmienili ich rzeczywistość

Rosjanie bezwstydnie mówią jednak o tym, że "wyzwolili" Mariupol. Pomimo upływu czasu od przejęcia tam władzy przez okupantów, w mieście nie widać poprawy sytuacji jeżeli chodzi o infrastrukturę. Panują tam nadal bardzo trudne warunki do życia. Nic nie zapowiada również, aby siły Władimira Putina zajęły się tym, co dla mieszkańców najważniejsze.

Propaganda ponad wszystko

Sieć obiegły właśnie zdjęcia, które najlepiej obrazują postawę Rosjan. W mieście, gdzie brakuje wody oraz jedzenia okupacyjne władze zajęły się... rozprowadzaniem propagandowej prasy na ulicach. Na opublikowanych fotografiach widać młodych mężczyzn, którzy ubrani w koszulki z symbolami wojny, rozdają gazety przechodniom.

Jak wiadomo aspekt propagandowy jest dla Władimira Putina bardzo ważny. W Rosji nie ma mowy o wolnych mediach. Wszystkie serwisy informacyjne, czy gazety publikują treści zgodne z narracją narzuconą przez Kreml, dlatego wielu obywateli wierzy w słuszność decyzji swojego prezydenta.

Problem w tym, że propaganda ludzi nie nakarmi i nie uchroni od śmierci z pragnienia.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić