Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Nagranie z Rosji. Sekundę później rozegrał się dramat

Podziel się:

W wyniku znaczących zaniedbań doszło do zawalenia się budynku mieszkalnego w rosyjskim Omsku. W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym widać dokładny moment rozpadu jednej z ceglastych ścian obiektu.

Nagranie z Rosji. Sekundę później rozegrał się dramat
Zawalenie się budynku zostało nagrane (Twitter)

Wideo z Omska pokazuje, że zaniedbania ze strony władz mogą skończyć się fatalnie. Pod koniec ubiegłego roku w Omsku miały zostać przeprowadzone prace naprawcze jednego z budynków mieszkalnych. Na ścianie obiektu znajdowało się pokaźnych rozmiarów pęknięcie, które nie zwiastowało niczego dobrego.

Mieszkańcy wielokrotnie informowali władze o złym stanie technicznym budynku. Wiedzieli, że z tego typu zniszczeniami nie ma żartów, dlatego domagali się przeprowadzenia prac remontowych. Te miałyby wzmocnić starą ścianę i wyeliminować ryzyko zawalenia się budynku. Pomimo zapewnień o wykonaniu zadania w przyszłości na miejsce nigdy nie została wysłana ekipa remontowa.

Czas mijał, a pęknięcie na ceglastej ścianie się powiększało. Nad mieszkańcami budynku wisiało coraz większe widmo zawalenia się go. Niestety ich obawy potwierdziły się w sierpniu 2022 roku. Uszkodzona konstrukcja nie wytrzymała i jej część runęła na ziemię. W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym dokładnie widać moment rozpadania się rogu budynku. Materiał urywa się jednak w pewnym momencie, gdyż przerażony autor schował telefon.

Sprawa zawalenia się budynku mieszkalnego może wzbudzać ogromny gniew mieszkańców obiektu. Konstrukcja miała zostać naprawiona pod koniec ubiegłego roku, jednak temat został totalnie zignorowany przez władze. Nie wiadomo, czy w wyniku zawalenia ktoś ucierpiał. Warto zwrócić uwagę, że do zdarzenia doszło w czasie trwania zbrodniczej inwazji Rosjan na Ukrainę, gdzie codziennie okupanci niszczą wiele budynków. Pomimo ogromnych nakładów finansowych na armię, nie znaleziono jednak pieniędzy na naprawienie budynku w Omsku.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić