aktualizacja 

Pijany niedźwiedź wymagał pomocy. Nagranie podbija sieć

88

Pijany niedźwiedź wymagał pilnej wizyty u specjalisty. Choć brzmi to jak żart, historia wydarzyła się naprawdę. Zwierzę zostało znalezione w miejscowości Düzce w Turcji. Mieszkańcy ruszyli ledwo żywemu misiowi na ratunek.

Pijany niedźwiedź wymagał pomocy. Nagranie podbija sieć
Pijany niedźwiedź trafił do weterynarza. Zwierzę było ledwo żywe (Twitter, ANADOLU AGENCY)

Pijany niedźwiedź trafił do weterynarza. Choć reakcje na tę wiadomość bywają różne, tureckiemu misiowi wcale nie było do śmiechu. Upojony miodem drapieżnik był ledwo żywy. Mieszkańcy Düzce w północno-zachodniej Turcji znaleźli go nieprzytomnego.

Tureckie media podają, że niedźwiadek upił się miodem. Jak informuje Anadolu Agency, zwierzę leżało na zboczu góry. Omdlałego misia znaleźli lokalni mieszkańcy. Postanowili ruszyć zwierzęciu na ratunek.

Ludzie załadowali łakomczucha na pakę samochodu terenowego. Niedźwiedź trafił w ręce weterynarza, który pomógł mu "wyleczyć się z miodowego kaca" i odzyskać pełnię sił. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Turcja: Pijany niedźwiedź trafił do weterynarza

Na krótkim materiale widać niedźwiedzia leżącego w tylnej części samochodu. Miś głośno oddycha i kiwa się na boki. Co chwilę siada i wydaje z siebie różne odgłosy. Autor filmiku pyta go o samopoczucie i żartuje z pijanego niedźwiedzia. - Boli cię brzuszek? - słychać w tle.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po nieprzyjemnym incydencie niedźwiedź z pewnością będzie miał nauczkę na przyszłość. Weterynarze pomogli mu "stanąć na nogi". Po leczeniu będzie mógł wrócić na wolność. Oby tym razem nie przesadził z miodem.

To prawda, że niedźwiedzie lubią miód. Nie tylko książkowy Kubuś Puchatek pałaszował słodki przysmak. Najczęściej stawiał jednak na ten "oczyszczony", prosto ze słoika. W rzeczywistości niedźwiedzie i ich "małe co nieco" to lepki miód z dodatkiem larw (czerwi) i pszczół, które stanowią dla dużej zwierzyny bogate źródło białka.

Pszczoły mogą być zagrożeniem dla niedźwiedzi? Nic bardziej mylnego. Łakome zwierzęta nie boją się bzyczących owadów. Śmiało atakują ule, by prędko wyjeść ich zawartość. Gruba sierść i skóra skutecznie chronią niedźwiedzie przed użądleniami.

Zobacz także: Niedźwiedzie w basenie. Zaskakujące nagranie z Kanady
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić