Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|
aktualizacja

Rosjanie płaczą po "Walkirii". Miała zaledwie 23 lata

Podziel się:

W rosyjskich mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci 23-letniej żołnierki, która zginęła w czasie inwazji na Ukrainę. Alina "Walkiria" Lazarewa miała być rzekomo oficerem i matką 2-letniej dziewczynki.

Rosjanie płaczą po "Walkirii". Miała zaledwie 23 lata
Rosjanie opłakują "Walkirię". Osierociła 2-letnią córkę (Wikimedia commons CC BY 3.0, Ukrinform TV)

O śmierci żołnierki poinformowało konto organizacji zrzeszającej weteranów rosyjskich na VKontakte. Alina Aleksandrowna Lazarewa zginęła 20 września w nieokreślonym miejscu w Ukrainie. Nie wiadomo, od kiedy walczyła i w jakiej jednostce służyła. Według informacji w mediach społecznościowych była oficerem, co czyniłoby ją pierwszą żołnierką w stopniu oficerskim, która zginęła w tej wojnie i której śmierć ogłoszono w internecie.

Podczas operacji specjalnej zginęła cudowna osoba. Córka, matka, oficer! Niech spoczywa w pokoju – lakonicznie ogłosiło konto organizacji zrzeszającej rosyjskich weteranów.

Lazarewa zginęła, mając zaledwie 23 lata. W krótkim poście poświęconym jej pamięci podano jedynie daty urodzenia oraz śmierci, a także to, że żołnierka była znana wśród kolegów pod pseudonimem "Walkiria". Rosyjscy internauci nie kryją przerażenia i smutku na wieść o tym, że tak młodzi ludzie umierają na wojnie.

Jedna z komentujących kobiet podkreśliła, że młodzi nie powinni wyjeżdżać na wojnę i ginąć, tylko w ojczyźnie cieszyć się życiem i mieć dzieci. Prawdopodobny znajomy "Walkirii" odpowiedział na to, informując, że zmarła osierociła 2-letnią córeczkę.

Według ukraińskich doniesień ostatniej doby zginęło 550 rosyjskich żołnierzy. To oznacza jeden z najgorszych dla Rosjan dni od początku inwazji na Ukrainę. W sumie od 24 lutego miało ich zginąć 57 750, tak przynajmniej twierdzi strona ukraińska. Oprócz tego straty rosyjskie obejmują m.in. 261 samolotów, 224 helikopterów i 2306 czołgów.

Zobacz także: Imperium Putina grozi rozpad? Ekspert: to nie wydarzy się w ciągu najbliższych miesięcy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić