Rosjanie skazali go na śmierć. Oto do czego go teraz zmuszają

W kwietniu 2022 roku Aiden Aslin trafił do niewoli rosyjskiej i usłyszał wyrok śmierci. Teraz w rosyjskiej telewizji ukazało się nagranie z 28-latkiem, na którym widać, do czego został zmuszony przez Rosjan.

Rosjanie skazali go na śmierć. Oto do czego go teraz zmuszają
Aiden Aslin został zmuszony do odśpiewania rosyjskiego hymnu (Twitter)

Aiden Aslin przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, ale jego rodzina pochodzi z Ukrainy. W rezultacie 28-latek posiada obywatelstwo obu tych państw. Po napaści Federacji Rosyjskiej na sąsiednie państwo zdecydował się wziąć udział w walkach. Niestety, w kwietniu trafił do niewoli.

Usłyszał wyrok śmierci. Oto do czego go teraz zmuszają

Zarówno Aiden Aslin, jak i jego dwaj towarzysze broni zostali skazani na śmierć. Wyrok wydał prokurator tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. 28-latka oskarżono o liczne zbrodnie wojenne, których - jak zapewnia - wcale się nie dopuścił. Zarzucono mu m.in. mordowanie cywilów.

Wyrok śmierci ma zostać wykonany poprzez rozstrzelanie przez pluton egzekucyjny. Aiden Aslin obecnie oczekuje na jego wykonanie w więzieniu. Teraz telewizja RT, czyli jeden z głównych organów propagandowych Kremla, wyemitowała materiał z udziałem 28-latka, na którym widać, do czego jest zmuszany w niewoli.

Na nagraniu zarejestrowano Aidena Aslina w towarzystwie Johna Marka Dougana. To były amerykański oficer policji i zarazem pracownik rosyjskiej organizacji propagandowej Sputnik International. Z powodu współpracy z Federacją Rosyjską Dougan nie ma wstępu do Stanów Zjednoczonych.

Na nagraniu Dougan namawia Aidena Aslina, aby zaśpiewał rosyjski hymn. Więziony 28-latek wykonuje "prośbę", a po wszystkim Dougan zaczyna wychwalać jego wykonanie. Prawdopodobnie Aslin zgodził się na to jedynie pod presją strażników i pod wpływem zadanych mu wcześniej tortur.

Mam gęsią skórkę, człowieku. To było niesamowite. (...) Absolutnie. Masz talent, człowieku, (...) stary, dzięki. Niesamowity głos – mówił John Mark Dougan.

Aiden Aslin nie jest jedynym Brytyjczykiem, który przebywa w niewoli rosyjskiej. W mediach głośno było m.in. o Johnie Hardingu, zwracającym się o pomoc do Borisa Johnsona, czy zmarłym w ubiegłym tygodniu 45-letnim Paulu Ureyu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Ekspert ocenia wystąpienie Putina. "Bezradność było widać"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić