Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Rosjanie stracili 20 żołnierzy. Wszystko przez jeden wpis Kadyrowa

Ramzan Kadyrow został oskarżony o śmierć ponad 20 rosyjskich żołnierzy w obwodzie kurskim. Stało się po tym, gdy czeczeński przywódca...ogłosił wyzwolenie wsi Ryżewka na granicy z obwodem kurskim. Po tym wpisie rosyjscy żołnierze zostali zaatakowani przez obrońców Ukrainy i ponieśli dotkliwe straty.

Rosjanie stracili 20 żołnierzy. Wszystko przez jeden wpis Kadyrowa
Rosjanie stracili ponad 20 żołnierzy. Wszystko przez wpis Kadyrowa (Telegram)

O całej sprawie poinformował Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy. Wszystko zaczęło się od tego, że Ramzan Kadyrow ogłosił wyzwolenie wsi Ryżewka na granicy z obwodem kurskim.

Według szefa Czeczenii, w wyniku zakrojonych na szeroką skalę działań ofensywnych ukraiński personel wojskowy poniósł znaczne straty i został zmuszony do odwrotu. Podkreślił także, że skoordynowana i skuteczna praca żołnierzy Sił Zbrojnych Rosji pozwoliła osiągnąć taki wynik w zaledwie trzy dni.

Jak podaje kanał Telegram, po wpisie Kadyrowa Ukraińscy Obrońcy uderzyli w tę grupę żołnierzy. Potem Czeczen został oskarżony o śmierć ponad 20 rosyjskich żołnierzy w obwodzie kurskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żelazna kopuła nad Europą. Pytamy na Podlasiu o ochronę Polski przed Rosją

Rosjanie twierdzą, że Ramzan Kadyrow, ogłaszając wyzwolenie wsi Ryżówka pod obwodem kurskim, naraził armię na niebezpieczeństwo. Są straty.

Nie pierwszy raz wchodzimy do Ryżówki, nasi harcerze tam cały czas chodzą. Ale ten idiota postanowił się pochwalić, cholera wie czym. W rezultacie wróg uderzył w grupę żołnierzy w pobliżu granicy w obwodzie kurskim. Mamy 21 zabitych - powiedział jeden z rosyjskich żołnierzy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Specjalny apel żołnierzy do Władimira Putina

Według innego żołnierza, wojsko zamierza osobiście zwrócić się do prezydena Rosji Władimira Putina z wezwaniem do ukarania Kadyrowa za śmierć ich towarzyszy i "za bezprawie, jakiego dopuszczają się jego Czeczeni, nie przynosząc żadnej korzyści frontowi".

Otoczenie Ramzana Achmatowicza odpowiedziało na te twierdzenia słowami: "Sami nie potrafią walczyć, więc są zazdrośni".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić