Rosjanie ukradli go z Chersonia. Ukraińcy zalewają internet memami

Rosjanie na swoim koncie pt. "kradzieże w Ukrainie" mają już m.in. pralki czy dziecięcy pociąg. Teraz przyszła pora na...szopa. Jak donoszą ukraińskie media, powołując się na rosyjską blogerkę, wojskowi Putina mieli ukraść zwierzaka z chersońskiego zoo. Nie trzeba było długo czekać na to, by w internecie pojawiła się fala memów na ten temat.

Rosjanie ukradli go z Chersonia. Ukraińcy zalewają internet memami
Trofea Rosjan z pola bitwy wielu rozśmieszają do łez (Pixabay, Melanie)

Portal Ukrainska Prawda przywołuje wpis rosyjskiej propagandystki, która napisała, że "tak naprawdę jedyna dobra wiadomość" związana z rosyjskim odwrotem z obwodu chersońskiego jest taka, że jej znajomy zdążył ukraść szopa z zoo w Chersoniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internet zareagował memami. Pojawił się m.in. nowy herb rosyjskiej armii, w którego środku są szop pracz, pralka i sedes. Dotychczas to właśnie pralki, wywożone nawet na czołgach, stały się symbolem masowych grabieży dokonywanych przez rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.

Szop pracz to sakralny symbol prania. Kto włada szopem, nie potrzebuje pralki – kpi jeden z internautów.

W innym memie jego autor porównuje zalety pralki i szopa pracza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kpin na temat "sakralnego" znaczenia szopa pracza jest więcej. "Ten, kto kontroluje szopa, ten kontroluje bieg historii" – głosi inny mem, wkładając te słowa w usta Aleksandra Dugina, wpływowego putinowskiego ideologa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci proponują wymianę szopa na rosyjskich jeńców wojennych, inni sugerują, że to szop bojowy, który będzie siać śmierć w rosyjskich szeregach albo przynajmniej weźmie jeńców. W sieci zaprojektowano również order "za zdobycie szopa".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Skradzionych zwierząt było więcej

W niedzielę ukraińskie media opublikowały komentarz przedstawiciela organizacji UAnimals Ołeksandra Todorczuka, który wskazał, że oprócz szopa Rosjanie wywieźli z kraju także inne zwierzęta. Jak dodał, zrobił to "nie jakiś głupi żołnierz, ale rosyjskie dowództwo". Zwierzęta z chersońskiego zoo miały trafić na okupowany Krym.

Rosyjski opozycyjny portal "The Insider", powołując się na opublikowane w rosyjskich źródłach nagranie, informuje, że oprócz szopa widać na nim także kradzież osła i lamy. Najprawdopodobniej zwierzęta po dotarciu do celu, do jakiego zostały wywiezione, będą służyć za symbol. Pytanie tylko, czy jako maskotki, czy też jako trofea wojenne.

Zobacz także: Mi-8 i Mi-24 w akcji. Rosjanie nie wiedzieli, co się dzieje
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić