Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Rosjanie utknęli w drodze do Kijowa. Ukraińcy "podali im pomocną dłoń"

Podziel się:

Portale społecznościowe obiegło zdjęcie grupy rosyjskich żołnierzy, którzy utknęli przy drodze do Kijowa. "Pomocną dłoń" wyciągnął do nich... przejeżdżający mieszkaniec Ukrainy. Prawdopodobnie jednak nie spodziewali się takiej propozycji, jaką przedstawił.

Rosjanie utknęli w drodze do Kijowa. Ukraińcy "podali im pomocną dłoń"
Rosyjscy żołnierze utknęli w drodze do Kijowa. Otrzymali propozycję "pomocy" (Twitter.com, @Liveuamap)

Jak podaje Express UK, żołnierze, którzy utknęli przy poboczu drogi, jechali do Kijowa. Filmik został nagrany przez ukraińskich kierowców. Mijając Rosjan, tłumaczących, że czekają na dostawę oleju napędowego, cywile zatrzymali się i zaoferowali "pomoc".

Atak na Ukrainę. Rosyjscy żołnierze utknęli w drodze do Kijowa

Rosyjscy żołnierze raczej nie spodziewali się propozycji, jaką złożyli im Ukraińcy. Zaproponowali oni, że "odholują ich", jednak "nie do Kijowa", gdzie pierwotnie się kierowali, lecz "z powrotem do Rosji". Co ciekawe, żart rozbawił wszystkich.

Według ustaleń Express UK media społecznościowe obiegło wiele nagrań, na których zarejestrowano rosyjskich żołnierzy. Mieli oni czuwać przy czołgach tkwiących na poboczach autostrad, ponieważ w trakcie jazdy zabrakło paliwa.

Żołnierze, którzy utknęli przy drodze, mają uskarżać się nie tylko na brak wystarczającej ilości paliwa, lecz także żywności. Według ukraińskiego portalu Expat mieszkańcy miejscowości znajdujących się na północ od Kijowa uskarżali się na krążących po okolicy Rosjan, poszukujących oleju napędowego.

Olej napędowy miał być potrzebny żołnierzom właśnie do uruchomienia czołgu. Według Express UK takie nagrania, które dobitnie pokazują niewystarczające przygotowanie Rosjan do inwazji, są dla nich "upokarzające".

Zobacz także: Zobacz też: Tłumy na przejściu granicznym w Medyce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić