Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Rosjanie w niewoli. Uwierzyli Ukraińcom

Ukraińskie wojsko przeprowadza kontrofensywę, której celem jest odbicie jak największej części terytorium z rąk najeźdźcy. Wraz z kolejnymi hektarami ziemi, żołnierze z Ukrainy biorą jeńców. W sieci pojawił się film z takiego zatrzymania. Niezwykle sprytnego.

Rosjanie w niewoli. Uwierzyli Ukraińcom
Rosjanie zostali zatrzymani ciekawym podstępem. Nikt nie ucierpiał (Twitter)

Na ukazanym nagraniu, widzimy akcję zatrzymania rosyjskich wojskowych. Ukraińcy dokonali go, podczas rekonesansu jednej z wyzwalanych osad.

W jednym ze zniszczonych budynków ukryli się Rosjanie, którzy wyraźnie obawiali się kontrataku wojsk ukraińskich. Żołnierze dokonujący rozpoznania postanowili, że aresztują ich w dość... nietypowy sposób, inteligentnie reagując na przebieg wydarzeń.

Czy jesteście ukraińską grupą dywersyjno-rozpoznawczą? - pytają członkowie rosyjskiej armii, gdy Ukraińcy weszli do budynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bachmut znów "najbardziej krytyczny"? Ekspert nie ma wątpliwości

Ci szybko zaprzeczyli, rozpoczynając spokojną rozmowę z Rosjanami. Podstęp okazał się strzałem w "10". Najpierw Ukraińcy spełnili prośbę o odłożenie broni.

Następnie wypytali, z jakiej jednostki wywodzą się żołnierze najeźdźcy. Wszystko przebiegło w swobodnej atmosferze, bez jednego wystrzału.

Ukraińscy wojskowi cały czas podawali się za członków rosyjskiej armii. Scena jest bardzo wiarygodna, bo Rosjanie do końca nie zorientowali się, że mają do czynienia z przeciwnikiem.

We wsi cały czas są Ukraińcy, musicie uważać! Sprawdziliśmy przestrzeń, byliśmy przekonani, że jesteście członkami grupy rozpoznawczej Ukrainy - mówią przerażeni Rosjanie.

Rosjanie nie uniknęli niewoli!

Ostatecznie rosyjscy wojskowi trafili do niewoli. Scena na samym końcu wideo świadczy o tym, że praktycznie do ostatniego momentu nie zdawali sobie sprawy, gdzie się znajdują. Uświadomili ich dopiero ukraińscy żołnierze.

Cóż chłopaki, już zrozumieliście, gdzie się znajdujecie? Od teraz jesteście w niewoli - mówią wojskowi z Ukrainy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że zatrzymania jeńców wojennych to istotna część działań podczas wojny. Dzięki temu Ukraińcy mogą uwalniać swoich rodaków, pojmanych przez Rosjan.

Ważne, żeby Ukraina miała jeńców rosyjskich, bo wtedy możemy ich wymienić na naszych wojowników — wskazuje Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić