Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Rosjanie weszli do lasu. Zmasakrowali ISIS

141

Rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny wydał oficjalne oświadczenie. Jak ujawnili przedstawiciel organizacji, w ostatnich dniach na terenie Rosji doszło do odkrycia kolejnej kryjówki terrorystów. W trakcie działań służb zginęło sześciu bojowników ISIS.

Celem ataku mieli być funkcjonariusze rosyjskich organów ścigania
Celem ataku mieli być funkcjonariusze rosyjskich organów ścigania

Operacja antyterrorystyczna miała miejsce w Dagestanie w południowo-zachodniej części Rosji. Członkowie Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAC) wpadli na trop bojowników Państwa Islamskiego, którzy przebywali na terenie rejonu chasawiurckiego.

ISIS planowało atak terrorystyczny w Rosji

Zgodnie z opublikowanym przez NAC oświadczeniem w Dagestanie ukrywało się sześciu terrorystów. Planowali oni dokonanie zamachu, którego celem byli funkcjonariusze rosyjskich organów ścigania.

Bojownicy ukrywali się w lesie położonym na północ od wioski Goksuw. W trakcie zatrzymania zaczęli stawiać opór i otworzyli ogień do członków jednostki antyterrorystycznej. Do walki wykorzystali granaty i broń automatyczną.

Zobacz także: Zobacz też: "Walka z ISIS się nie skończyła". Francja w gotowości do ataków

Antyterrorystom udało się obronić przed bojownikami. Jak podaje "Daily Mail", wszyscy członkowie ISIS zginęli, jednak jeden z członków sił specjalnych został ranny. Rannemu udzielono pomocy medycznej, a przedstawiciele NAC zapewnili, że w trakcie walk nie ucierpieli żadni przedstawiciele ludności cywilnej.

W kryjówce terrorystów odnaleziono broń i amunicję. Zgodnie z ustaleniami członków sił specjalnych, zajmowali się oni nie tylko organizacją ataków, lecz także zdobywaniem pieniędzy na dalszą działalność. Wśród ofiar ich przyszłych ataków mieli być także przywódcy religijni. Swoje działania bojownicy konsultowali z emisariuszem ISIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić