aktualizacja 

Rosjanie wpadną w furię na ten widok. Nagranie z toalety w Uzbekistanie

Portrety czołowych rosyjskich propagandystek Margarity Simonian i Olgi Skabiejewej zawisły... w łazience męskiej w barze w Taszkencie (Uzbekistan). Tzw. dziennikarki znalazły się pod kratami. Właściciele sugerują, że działania kobiet można uznać za przestępstwo.

Rosjanie wpadną w furię na ten widok. Nagranie z toalety w Uzbekistanie
Propagandystki w toalecie (Twitter)

Nietypowe łazienki nagrał jeden z klientów baru "John Dilinger" w Taszkencie, stolicy Uzbekistanu. Patronem placówki jest amerykański gangster okradający banki w czasach wielkiego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Został oskarżony o zabójstwo oficera policji w East Chicago, ale nigdy go nie skazano.

Portrety propagandystek... w łazience

Dlatego właściciele baru postanowili zamieścić portrety również innych, ich zdaniem, przestępców. W męskiej łazience pojawiły się portrety rosyjskich propagandystek - Olgi Skabiejewej i Margarity Simonian.

Fotografie kobiet są umieszczone nad muszlą klozetową i za kratami, przez co właściciele najprawdopodobniej sugerują, że za swoją propagandę i szerzenie nienawiści muszą zostać oskarżene i trafić do więzienia.

Autor nagrania nie pokazał, jak wygląda żeńska łazienka. Można jednak przypuszczać, że skoro w męskiej ubikacji znalazły się portrety kobiet, w żeńskiej mogą pojawić się znani rosyjscy propagandyści płci męskiej, m.in. Władimir Sołowjow czy Dmitrij Kisieliow, szef rosyjskiej grupy medialnej kontrolowanej przez państwo "Rossija Siegodnia".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kim są Skabiejewa i Simonian?

Margarita Simonian to szefowa propagandowej tuby "Russia Today". Stacja ta od lat szerzy dezinformację na tematy związane z Ukrainą, a sama Simonian wielokrotnie nawoływała do "zabijania Ukraińców i atakowania centrów dowodzenia". Uważała też, że kluczem do sukcesu w wojnie jest "głodzenie Ukraińców".

Olga Skabiejewa widzowi kojarzy się dzięki propagandowemu programowi "60 minut" w telewizji "Rossija-1". Na antenie słynie z mocnych wypowiedzi i antyukraińskiej postawy. Kobieta cieszyła się z ataków rakietowych na Kijów i zapewniała, że "Ukraina nie jest samodzielna".

Zobacz także: Izrael odrzuca prośby Zełenskiego. "Z jednego powodu"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić