Marcin Lewicki| 

Rosjanie wszędzie widzą ukraińskie rzeczy. W sklepach mylą nawet flagi

Rosyjscy konsumenci na siłę szukają wszędzie ukraińskich rzeczy. Tamtejsi internauci nagrali wideo, w którym wyrażają oburzenie, że ubrania z Ukrainy są sprzedawane w moskiewskich sklepach. Problem z tym, że pochodzą one... ze Szwecji!

Rosjanie wszędzie widzą ukraińskie rzeczy. W sklepach mylą nawet flagi
Rosjanie nie potrafią odróżnić flagi szwedzkiej od ukraińskiej (Twitter)

Wideo na Twitterze opublikował Anton Heraszczenko. Bloger i komentator oraz doradca szefa MSW Ukrainy pokazał przykład ignorancji i braku podstawowej wiedzy Rosjan, również z zakresu geografii.

Co widzimy na zaprezentowanych nagraniach? Internautka pokazuje na kurtkę. Twierdzi, że ta pochodzi z Ukrainy. Nie ukrywa irytacji całą sytuacją.

Znalazłam tutaj ubrania z Ukrainy. Z jakiej racji są one sprzedawane w Moskwie? Ich cena to 5499 rubli. To oburzające! Zajmę się tą sprawą - mówi przejęta Rosjanka.

Kobieta pokazuje przy tym metkę produktu. Nie trzeba być wyjątkowo spostrzegawczym aby zauważyć, że kurtka nie pochodzi wcale z Ukrainy. To produkt szwedzki, który ma nawet nadrukowaną szwedzką flagę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podobne oburzenie wyraził inny internauta, który także nagrał film ze słynną już kurtką. Widać, że Rosjanie mają problem z geografią, nie potrafią odróżnić podstawowych flag i obsesyjnie reagują na ukraińskie barwy.

Opublikowany materiał skomentował sam Heraszczenko. Wbił przy tym szpilkę w rosyjskie społeczeństwo, które (co pokazują badania) nadal popierają prowadzenie wojny z Ukrainą.

Rosjanie bardzo dobrze nauczyli się kolorów ukraińskiej flagi. Brawo dla nich. Niestety, nie odnoszą takich sukcesów w geografii. Średnio im też idzie czytanie etykiet po angielsku. Nie ma też co ukrywać, że Rosjanie są świetni w wykrywaniu spisków, których tak naprawdę nie ma - dodał polityk i komentator.

Rosjanie bardzo często wietrzą spiski związane z działaniami Ukrainy. Ostatnio jeden z rosyjskich deputowanych absurdalnie stwierdził, że Ukraińcy wyhodowali patogen, którym będą ... mordować tysiące obywateli Rosji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić