Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Rosjanin nie zdążył się nawet przeżegnać. Zaskakujący film z drona

Trudno wyobrazić sobie obecnie trwający konflikt w Ukrainie bez wykorzystywania dronów. Te niewielkie maszyny stały się nieodłącznym elementem ukraińskich ataków. Przekonał się o tym jeden z rosyjskich żołnierzy, który na polu walki spotkał się z jednym z nich.

Rosjanin nie zdążył się nawet przeżegnać. Zaskakujący film z drona
Rosyjski żołnierz w starciu z ukraińskim dronem (Twitter, NEXTA)

Rozpoczęta w 2022 roku eskalacja wojny w Ukrainie dla wielu światowych armii stała się swego rodzaju poligonem doświadczalnym. To właśnie ten konflikt pokazał, jak bardzo zmieniło się współczesne pole walki.

Jednym z przykładów może być wykorzystanie dronów bojowych. Chociaż na wojnach pojawiały się od dawna, to dopiero teraz zyskały tak znaczący status. Obecnie coraz częściej zamiast sporych gabarytów maszyn wojskowych, wykorzystuje się nieco przerobione jednostki do użytku cywilnego.

Są szeroko dostępnym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Tym samym ukraińska armia coraz częściej zamiast jednego drogiego Bayraktarta decyduje się na zakup kilkunastu mniejszych dronów. W konsekwencji coraz więcej mamy filmów jak ten poniżej, z udziałem rosyjskiego żołnierza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oskarżają się nawzajem o agenturę. Ekspert: dochodzi do absurdu

Rosjanin nie zdążył się nawet przeżegnać

Zdecydowanie mniejsze rozmiary maszyn, dają operatorom większe możliwości. Ich ogromnym atutem jest także to, że mogą one ze względu na swój niewielki koszt atakować nawet pojedynczych żołnierzy. Przekonał się o tym Rosjanin, który z tego typu maszyną spotkał się oko w oko.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na krótkim filmie widać, jak na jednej z polnych dróg ukraiński operator drona zauważa wrogiego żołnierza. Ten ze względu na cichość maszyny zauważa ją w ostatniej chwili, przez co jego ucieczka ogranicza się do kilku niezgrabnych uników.

Jak się jednak okazuje, w rosyjskich jednostkach nie brak chyba legend o dronach i ich sporej skuteczności. Nim bowiem rozpoczął ucieczkę, na widok ukraińskiej maszyny wykonał on bardzo chaotyczny znak krzyża. Ten jednak na niewiele się zdał, ponieważ już chwilę później Rosjanin został ostatecznie trafiony.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić