aktualizacja 

Rosjanin nie żyje. Tragiczna śmierć naukowca w Niemczech

Dmitrij Fedyanin, rosyjski naukowiec mieszkający w Niemczech, spadł w przepaść w Aplach Berchtesgadeńskich. Policja podejrzewa, że 34-latek korzystał z aplikacji, która wytyczyła złą trasę po górach.

Rosjanin nie żyje. Tragiczna śmierć naukowca w Niemczech
Rosjanin spadł w przepaść. (Linkedin)

Ciało Dmitrija Fedyanina odnaleziono 13 sierpnia u podnóża szczytu Hohes Laafeld w Parku Narodowym Alp Berchtesgadeńskich w Niemczech. Rosyjski naukowiec mieszkający w Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii prawdopodobnie pomylił drogi, co bezpośrednio przyczyniło się do tragedii.

Rosjanin spadł w przepaść

12 sierpnia 34-latek wyruszył na wyprawę po parku. Wynajął pokój w niewielkim schronisku "Gotzenalm". Kiedy nie wrócił do kwatery na noc, właściciel ośrodka wezwał policję.

Grupa zadaniowa policji alpejskiej i górskie pogotowie ratunkowe z Berchtesgaden natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Do akcji przyłączyły się także siły górskiego ratownictwa Anger, które odbywały szkolenie nad jeziorem Seeleinsee, niedaleko miejsca poszukiwań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "PiS zapomniał o wsi". Zapytaliśmy rolników z Podlasia o wybory i Kołodziejczaka

W niedzielę około godziny 12:30 ratownikom z Anger udało się zlokalizować kilka przedmiotów należących do 34-latka. Policyjny helikopter znalazł w pobliżu ciało mężczyzny. Rosjanin zmarł w wyniku urazu głowy.

Policja podejrzewa, że ​​34-latek korzystał z aplikacji, aby znaleźć drogę powrotną do "Gotzenalm". Aplikacja poprowadziła go jednak trasą bez wytyczonych ścieżek. Rzecznik policji Górnej Bawarii Maximilian Maier powiedział, że naukowiec najprawdopodobniej zsunął się ze skały i spadł w przepaść.

Nasi śledczy zakładają, że mężczyzna poślizgnął się na skalistym terenie porośniętym trawą. Następnie spadł się z wysokości co najmniej 150 metrów - powiedział cytowany przez all-in.de

Fedyanin pochodził z Rosji. W przeszłości studiował w Moskiewskim Instytucie Fizyki i Technologii. Był jedną z czterech osób, które ostatnio straciły życie w Alpach Berchtesgadeńskich.

W sobotę 12 sierpnia 29-letnia Austriaczka zginęła po tym, jak straciła równowagę na skalistym terenie. Tego samego dnia zmarł także 49-letni turysta, ale z przyczyn naturalnych. W piątek 11 sierpnia 57-letnia kobieta ze Schwarzwaldu potknęła się i spadła z wysokości 200 metrów.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić