Rosjanin przyjechał do Warszawy. "Szok"

Wiaczesław Zarucki zamieścił na YouTube nowe wideo. Rosjanin, który uciekł ze swojego kraju, tym razem wypowiedział się na temat Warszawy. Twórca w samych superlatywach mówił o tym mieście. Jednak jest kilka rzeczy, które go zdziwiły.

Rosjanin przyjechał do Warszawy. "Szok"
Wiaczesław Zarucki (YouTube, @ViacheslavZarutskii)

Wiaczesław Zarucki to popularny youtuber, który wraz z żoną uciekł z Rosji do Polski, by - jak sam mówi - głosić prawdę o tym, co dzieje się w kraju Władimira Putina.

Na początku roku małżeństwo postanowiło poznać przeróżne zakątki naszego kraju. Mężczyzna z każdej odbytej podróży nagrywa wideo, a następnie umieszcza je w sieci. Jego poczynania na YouTubie śledzi ponad 217 tys. osób.

Teraz Zarucki wypowiedział się na temat Warszawy, z resztą do której się przeprowadził wraz z małżonką. Przypomnijmy, że początkowo mieszkali w Gdańsku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sylwia Bomba zarabia na dziecku?! Mocna odpowiedź na słowa Korwin Piotrowskiej

Transport publiczny. Warszawa

Youtubowe nagranie nosi nazw "Rosjanin w Warszawie. Szok i zachwyt". Co jest tak zadziwiającego?

Pierwsze, co zdziwiło mnie w Warszawie to transport publiczny, a dokładniej mówiąc ładne tramwaje - powiedział.
Wiem, że w stolicy wszystko ma działać dobrze, że ma być czysto, że ma być zapewniony komfortowy transport publiczny, że mają być ładne przystanki, bo to jest stolica. Ale nie we wszystkich stolicach tak jest - dodał Wiaczesław Zarucki.

Jak przykład takiego miejsca wskazał Manile, stolicę Filipin. Jak mówi, nie było tam tak ładnie, jak na przykład w małych miasteczkach, czy wyspach tego państwa.

Mężczyzna zwrócił również uwagę, że w każdym polskim mieście transport publiczny działa inaczej, że nie ma jednego stałego systemu. - To dziwne, że jeden kraj i to mały kraj ma dużo sposobów, że niektóre sposoby, niektóre aplikacje nie działają w jednym mieście, ale w drugim już tak. Bardzo mnie to zdziwiło - powiedział.

Ścieżki rowerowe w Warszawie

Co może być lepszego niż transport publiczny? Oczywiście rower. Trasy rowerowe są absolutnie wszędzie. Pod tym względem infrastruktura miasta jest po prostu na najwyższym poziomie - stwierdził.

Dodał, że był zdziwiony tak dużą ilością rowerów i ścieżek rowerowych.

Budynki w Warszawie

W swoim wideo Wiaczesław Zarucki mówił także o budynkach, które znajdują się w mieście.

Wieżowce, to na pewno jedna z charakterystycznych cech Warszawy. Jest to jedno z miast UE, w którym są tak duże budynki. Jest tu nawet najwyższy wieżowiec Europy. Jak mówi wielu podróżników, przyjeżdżając z Nowego Jorku do Europy, czujesz się jak na wsi, ale tylko w Warszawie naprawdę widać potęgę i rozwój, patrząc na te wieżowce - powiedział youtuber.

Zachwycał się też Pałacem Kultury i Nauki, Starym Miastem, starymi fabrykami przerobionymi na restauracje i licznymi miejscami zieleni.

"Warszawa to bardzo ładne i schludne miasto"

Wiele osób twierdzi, że Warszawa jest zbyt hałaśliwa, że jest tu za dużo ludzi. Chce jednak powiedzieć, że to nieprawda - zaznaczył.

Dodał, że Warszawa jest bardzo czystym miastem i odbywa się tam bardzo dużo różnych eventów. - To bardzo ładne i schludne miasto, w którym zawsze są jakieś wydarzenia, koncerty, zloty itp. - mówił.

Zobacz także: Rosjanin w Warszawie. Szok i zachwyt.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić