Rosjanin przyznał to wprost. "On sam siedzi, chowa się"

Rosyjscy żołnierze, którzy jadą do Ukrainy są fatalnie wyposażeni - nie mają zimowych ubrań i podstawowych narzędzi. Żołnierz w przechwyconej rozmowie skarży się, że dowództwo nie traktuje ich poważnie i muszą kupować sobie ciepłe rzeczy z własnych pieniędzy.

Rosjanin przyznał to wprost. "On sam siedzi, chowa się"
Mobilizacja w Rosji (EPA, PAP, AA/ABACA)

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) regularnie przechwytuje rozmowy rosyjskich żołnierzy oraz bojowników tzw. DRL i ŁRL. Pokazują one często brak przygotowania do walk z ukraińskimi siłami. W najnowszej rozmowie żołnierz przyznaje, że on i jego koledzy nie otrzymują ciepłych ubrań i nie są przygotowani do walki w okresie zimowym.

Muszą kupować ekwipunek samodzielnie

Rosjanin opowiada też o problemach z dowództwem, które daje "ciężkie zadania". - Nie mamy ubrań. Dzisiaj jadę na walki. Gdzie do k**wy są buszłaty (zimowe kurtki używane w rosyjskim wojsku - przyp. red.)? - pyta żołnierz.

W nocy jest już zima, [temperatura - przyp.] prawie na minusie. Pieprzyć to, nic nie przynoszą, już muszę sam to kupić - mówi Rosjanin w przechwyconej przez ukraiński wywiad rozmowie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Wyślą cię na śmierć, a dowódca się chowa"

Rosjanin skarży się też na "nienormalnych dowódców". - Musimy ich słuchać i potem będziemy musieli wykonywać ich rozkazy, a grozi ci od trzech do pięciu lat [za niewykonanie rozkazu]. - Kiedy wyślą cię na pewną śmierć, a on sam siedzi, chowa się, ja pi***lę… - mówi Rosjanin, nie kryjąc oburzenia.

Dużo problemów w zimowej walce

Pułkownik Sił Zbrojnych Ukrainy, instruktor wojskowy pilot Roman Switan w rozmowie z agencją UNIAN przewiduje, że zimą armia rosyjska będzie miała wiele problemów i będzie im trudno walczyć. Według niego Federacja Rosyjska nie przygotowywała się do kampanii zimowej, a teraz musi zapewnić zmobilizowanym Rosjanom zimowe mundury.

Ukraińskie zimy są nie tyle mroźne, co wietrzne i deszczowe. Armii rosyjskiej będzie bardzo trudno walczyć z takim stosunkiem wilgoci do temperatury - powiedział Switan.
Zobacz także: "Ferment propagandystów". Panika medialna w Rosji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić