Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Rosjanin schował się za łopatą, ale nie pomogło. Dron trafił w cel bez trudu

O szerokim spektrum zastosowania dronów w Ukrainie piszemy regularnie. Ich przydatność na polu walki jest dokumentowana codziennie. Na kolejnych materiałach wideo możemy przekonać się o ich skuteczności. Tym razem śmiercionośną siłę bezzałogowca poczuł pewien Rosjanin. Mężczyzna chciał oszukać przeznaczenie... łopatą.

Rosjanin schował się za łopatą, ale nie pomogło. Dron trafił w cel bez trudu
Rosjanin schował się za łopatą, ale to mu nie pomogło (Twitter)

19 czerwca to 947 dzień wojny w Ukrainie. Ukrainie. Tego dnia Siły Zbrojne Ukrainy podały, że od początku rosyjskiej inwazji udało im się wyeliminować już 529 750 żołnierzy wroga.

W tym czasie rosyjski dyktator, który tę wojnę wywołał, przebywa z wizytą w Pjongjangu. Władimir Putin podpisał z Kim Dzong Unem traktat o wszechstronnym partnerstwie strategicznym z w Koreą Północną.

Podczas gdy Putin wizytuje u nowych sojuszników, w Ukrainie giną kolejni żołnierze po obu stronach frontu. Na platformie X możemy zobaczyć, jak śmiercionośną siłą w czasie konfliktu są drony. Przekonał się o tym rosyjski żołnierz, który z bezzałogowcem stoczył dramatyczną walkę. Mężczyzna był uzbrojony w... łopatę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkie show w Korei Północnej. Putin witany jak król

Na udostępnionym materiale wideo widać, że Rosjanin w pewnym momencie orientuje się, że jest na celowniku ukraińskiego drona. Mężczyzna robi co w jego mocy. Instynktownie ustawia łopatę trzonkiem do góry... i stara się za nim schować.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomimo powagi sytuacji, widok jest dość komiczny. Rosyjski żołnierz orientuje się, że jego taktyka nie przynosi efektu. Dron nadal pikuje w jego kierunku. Przerażony rzuca się do ucieczki, cały czas z łopatą w ręku.

Być może miał jeszcze nadzieję, że gdy dron będzie wystarczają blisko to odgoni go lub uderzy szpadlem. Nic takiego się jednak nie dzieje. Bezzałogowiec precyzyjnie "ląduje" niedaleko uciekającego żołnierza i eksploduje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić