aktualizacja 

Rosjanki naprawdę to zrobiły. Nagranie obiegło media społecznościowe

Rosyjska propaganda z sukcesem zniechęca Rosjan do Stanów Zjednoczonych. Media społecznościowe obiegło nagranie z Federacji Rosyjskiej, na którym kobiety zorganizowały symboliczny pogrzeb dla prezydenta Joe Bidena.

Rosjanki naprawdę to zrobiły. Nagranie obiegło media społecznościowe
Rosjanki zorganizowały pogrzeb dla Joe Bidena (Twitter)

Propagandowe działania Rosjan wykraczają poza każdą skalę. Nałożone na kraj sankcje zostały wykorzystane przez władze jako argument oczerniający i stawiający w złym świetle państwa zachodnie. W kraju nie ma mowy o wolnych mediach. Wszystkie serwisy informacyjne, czy gazety publikują treści zgodne z narracją narzuconą przez Kreml.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina z "brudną bronią"? To wyjaśnienie zaskakuje

Rosyjska propaganda od lat stara się wzbudzać niechęć do Stanów Zjednoczonych. Kraj ten jest przedstawiany w krajowych mediach bardzo źle. Sytuacja pogorszyła się jeszcze po zaatakowaniu Ukrainy. Rosjanie są karmieni nienawiścią do wszystkiego, co amerykańskie. Niestety nie każdy jest odporny na telewizyjne kłamstwa, co pokazują zachowania niektórych osób. Narracja ta jest obecnie prawie tak równie silna, jak w czasach Związku Radzieckiego.

Zrobiły pogrzeb dla Joe Bidena

Regularnie z Rosji docierają nagrania wideo i zdjęcia, na których widać, że propaganda działa na niektórych obywateli. Najlepiej pokazuje to najnowszy przykład akcji zorganizowanej przez trzy kobiety. Rosjanki postanowiły wyrazić swoją niechęć wobec postaci prezydenta Stanów Zjednoczony Joe Bidena i zorganizowały mu symboliczny pogrzeb.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanki zadbały o wiele szczegółów podczas organizacji symbolicznego pogrzebu. Na opublikowanym w sieci nagraniu wideo widać, że stoją obok prawosławnego krzyża, na którym widniała fotografia Joe Bidena. Co ciekawe w latach życia przywódcy zabrakło ostatniej cyfry. Rok śmierci prezydenta USA oznaczono jako "202?". Jest to jawna sugestia, że zdaniem kobiet polityk umrze jeszcze w tej dekadzie. W oczy rzucają się też specjalnie przygotowane wieńce.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić