Rosyjscy jeńcy nie chcą wracać na front. "Są gotowi nawet odciąć sobie palce"

Wielu rosyjskich jeńców wojennych jest gotowych zrobić wszystko, co w ich mocy, aby nie wrócić na front w Ukrainie – twierdzi ukraiński bloger Wołodymyr Żółkin, który przesłuchuje schwytanych żołnierzy Putina. Jeden z jego rozmówców był nawet skłonny... odciąć sobie palce.

Rosyjscy jeńcy nie chcą wracać na front. "Są gotowi nawet odciąć sobie palce"
Rosyjski jeniec nie chce wracać na wojnę (24 Канал, YouTube)

Ukraiński dziennikarz i youtuber Wołodymyr Żółkin od początku wojny rozmawiał z wieloma schwytanymi przez stronę ukraińską rosyjskimi żołnierzami. O swoich wnioskach z często dramatycznych przesłuchań opowiedział ostatnio w wywiadzie z Kateryną Soliar na antenie Kanału 24.

W spotkaniu uczestniczył także 18-letni jeniec wojenny z Wydzielonych Rejonów Donieckiego i Ługańskiego Obwodu (ORDŁO). Rozmowa dotyczyła m.in. warunków panujących w rosyjskim wojsku. To najlepiej ilustruje chęć żołnierzy Putina do walki – a raczej ich brak.

Młody rosyjski żołnierz zarzekał się, że nie chce wracać pole bitwy. Stwierdził, że woli przeczekać w ukraińskiej niewoli do końca wojny, do momentu, aż strony konfliktu zdecydują się na wymianę jeńców. Jedyny problem jest taki, że nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie nie chcą wracać na front

W tym kontekście Żółkin wspomniał konwersację, którą przeprowadził niedawno z innym schwytanym wojskowym. Ten żołnierz był naprawdę zdesperowany, by nie wracać na front. Twierdził, że jest gotowy dosłownie na "wszystko", w tym samookaleczenie.

Jeśli znów wrzucą mnie na wojnę, odetnę sobie palce – miał powiedzieć jeniec.

Rosjanin miał wyjaśnić, że pracuje jako rzeźnik i zna położenie ścięgien. - Powiedział, że po prostu odetnie kilka palców, aby nie zostać wysłanym do walki – relacjonował Żółkin. Według ukraińskiego blogera była to najuczciwsza wypowiedź, jaką kiedykolwiek słyszał od Rosjanina.

Tacy ludzie nie będą mogli wrócić do domu ani pozostać w szpitalu, bo bojownicy wysyłają na wojnę dosłownie wszystkich – rannych, niepełnosprawnych, ślepych i prawie niezdolnych do chodzenia. I tak mężczyzna odcina kilka palców i nie może już strzelać – podsumowuje portal 24tv.ua.
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić