o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Rosyjscy naukowcy pracują nad "bronią zagłady"

257
Podziel się

Rosyjscy naukowcy podejrzewani są o pracę nad "bronią zagłady". Grupa należąca do agencji szpiegowskiej FSB w Moskwie ma zajmować się badaniami dotyczącymi śmiercionośnych wirusów.

Rosyjscy naukowcy pracują nad "bronią zagłady"
Władimir Putin (Getty Images)
bDzkERcR

Rosyjscy naukowcy są podejrzewani o prace nad śmiercionośną bronią biologiczną. Według doniesień za programem o kryptonimie Toledo stoi jednostka agencji szpiegowskiej FSB, która jest powiązana z próbą otrucia Aleksieja Nawalnego. Nazwa tajnego projektu odnosi się albo do hiszpańskiego miasta, które w 1958 roku nawiedziła zaraza albo do Toledo w stanie Ohio, które zmagało się z wirusem grypy w 1918 roku.

Źródło z kręgów wywiadowczych potwierdza, że ​​Rosja planuje włączyć Ebolę i Marburg do swojego programu zbrojeniowego. Oba wirusy powodują niebezpieczne dla życia gorączki krwotoczne, które objawiają się niewydolnością narządów i krwotokami wewnętrznym.

bDzkERcT

Rosja pracuje nad bronią biologiczną?

Moskwa wielokrotnie wykazywała chęć i możliwość użycia broni takiej jak nowiczok [...] Może to oznaczać, że Rosja chce zintensyfikować badania nad Ebolą i Marburgiem i spojrzeć na ich śmiertelność jako broń - przekazuje źródło w rozmowie z "Daily Mirror".
Zobacz także: Zobacz też: Krzymowski: terroryści pracują nad bronią chemiczną. Skala będzie nieporównywalna

Badacze z organizacji non-profit OpenFacto twierdzą, że rosyjskie Ministerstwo Obrony ma tajną jednostkę, której zadaniem jest badanie "rzadkich i śmiercionośnych" patogenów. Grupa ma być także powiązana z instytutem badawczym, który opracował nowiczok.

bDzkERcZ

Moskwa poinformowała w 2017 roku, że zlikwidowano wszystkie składy broni biologicznej i chemicznej. W USA jednak wciąż trwają śledztwa w tym temacie, ponieważ nieustannie pojawiają się doniesienia, że zapewnienia Rosji nie są prawdziwe. Kilka instytutów badawczych zostało objętych sankcjami ze względu na podejrzenia o pracę nad śmiercionośną bronią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkERdu
KOMENTARZE
(257)
Matematyka
3 tyg. temu
Rownanie Drakea. Na Ziemi istnialo wiele cywilizacji. Kazda doszla do innego momentu i kazda zabila sie sama.
Olaf
3 tyg. temu
a Jankesi to mają broń pokojową czy zagłady?
Słowianin
3 tyg. temu
Proponuję zacząć już wyszczepianie na wiejskiej , mają pierwszeństwo.
bDzkERdv
MAŁY
3 tyg. temu
Jeszcze trochę a Wirtualną.napisze że koronawirus to rosyjski wynalazek.ha ha.
Maciek63
3 tyg. temu
Czy wszystkim się wydaje, że Polska jest pępkiem świata i Rosja koniecznie chce nas podbić? Rosja to robi na wypadek agresji ze strony Chin. Mają one 1,6 mld ludzi, a Rosja 200 mln i ogromne terytorium. Nic dziwnego, że przy takiej dysproporcji Rosja chwyta się takich metod, bo inni broń biologiczną też mają. Na polu walki Rosja przecież nie ma szans. Inna sprawa, że gdyby nie mieli 6,5 tys. głowic jądrowych jako broni odwetowej, to dawno by ich już nie było.
Najnowsze komentarze (257)
eed
3 tyg. temu
gdyby tak blokować wpisy zza Wołgi to by połowy nie było.
Narodowiec
3 tyg. temu
My mamy Fort Trump
Jacek
3 tyg. temu
Poza tym Putin zawija w sreberka szczepionkę antykowidową wyprodukowaną u Pfulzera.
josef
3 tyg. temu
My Polacy jesteśmy na pierwszej linii ,by odczuć działanie tej broni.A to tylko dlatego,że rządzą nami zdrajcy.którym dał początek Wałęsa z Balcerowiczem i oni jeszcze żyją i mają się dobrze,a nawet sa opiniotwórczymi,a powinni dawno wisieć! Każdy człowiek wie ,że z sąsiadem należy żyć w zgodzie,a to co nam zafundowali faryzeusze z Solidarności nie mieści się w żadnej prostolinijnej głowie!!!
Konstucja USA
3 tyg. temu
Konstytucja USA Poprawka Art.5 -vc. Konwencja Narodowa... Kongres USA musi zwołać Konwencję, skoro Cztery Siódme Amerykanów USA żąda Poprawki do Konstytucji USA wg. sondaży... w związku z Niepokojem statusowo prawnym Amerykanów USA, a dotyczącym Demokracji i zaistniałym impasem politycznym, gospodarczym... Pytanie:Jakim Prawem? wprowadzono Zmiany w Głosowaniu w Wyborach Demokratycznych USA? I to Bez Żadnego Prawnego Punktu w Dziale- Poprawka do Konstytucji USA??? Ani przez Kongres? ani przez Konwencję Narodową? to Wielkie co najmniej Niedopatrzenie Kongresmen`s- Demokraci??? żeby nie powiedzieć brak kompetencji prawnych na Urząd Kongresmena USA?
ddf
3 tyg. temu
Też mi odkrycie. Przecież zarówno Rosja jak i USA z tzw. aliantami odkąd wynaleziono broń biologiczną nigdy nie przestali nad nią pracować, więc tzw. odkrycie to żadne odkrycie. W każdym większym Państwie w strukturach służb istnieją wydziały pracujące nad bronią biologiczną, często są to instytuty naukowe pod parasolem służb.
Paul
3 tyg. temu
Zaorac wschodnia Europe, tam nic dobrego nie ma,. Tylko bida, smierc i pszemoc.
*****Owsiaka
3 tyg. temu
Nie wiem co gorsze . Nowiczok czy Feministki. ElizaMichalik ostatnio gadala na koncunssego wystapienia ze fenministki nie sa zle. Niektóre umieja gotowac i niektóre sa ładne.
bDzkERdn
Rtrrewq
3 tyg. temu
Historia lubi się powtarzać. Wcześniejsze cywilizacje się wyniszczaly bo wierzyly że są nieśmiertelne A cymbaly z tych czasów też tak myślą że jak cos użyja przeciwko jakiemuś krajowi to myślą że ktoś inny nie użyje tego samego na nich samych.
Bobik
3 tyg. temu
A amerykański covid to broń, czy zabawka? Tu nie trzeba snuć domysłów, to jest wiadome. Czy w związku z tym, że amerykanie dysponują bronią biologiczną, której użyli (i nie wciskać tu kitu o Chinach), to należy udać się do nich z wojskową wizytą roboczą, jak niegdyś do Iranu?
Prawdęmowie
3 tyg. temu
Jeśli tutaj jest o tym informacja to ta broń została wyprodukowana 20lat temu. Taka tajna, że wszyscy o niej wiedzą. To niesamowite!
polo
3 tyg. temu
Wiem o tym od 10lat .
Abc
3 tyg. temu
Po co Rosjanie mają produkować broń biologiczną jak ta jest od wiosny w obiegu przez bidoków wyprodykowana
Agn
3 tyg. temu
Od ponad stu lat rządy tworzą różnego rodzaju broń biologiczna. A to co tworzy Putin to nic nowego, tylko nowy model.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić