Rosyjski duchowny o bombardowaniu. Ostra reakcja Terlikowskiego

Podziel się:

Andriej Tkaczow jest prawosławnym archiprezbiterem. W ostatnim czasie o duchownym jest głośno z powodu jego wypowiedzi. Tkaczow instruuje rosyjskich żołnierzy, w jaki sposób powinni po chrześcijańsku bombardować Ukraińców. Na skandaliczne słowa reaguje Tomasz Terlikowski.

Rosyjski duchowny o bombardowaniu. Ostra reakcja Terlikowskiego
Tomasz Terlikowski zareagował na skandaliczną wypowiedź rosyjskiego duchownego (YouTube, Wydawnictwo WAM)

Szokujące słowa padły w trakcie jednego z nabożeństw. Andriej Tkaczow tłumaczył, że między ładowaniem każdej kolejnej bomby, która ma uderzyć w budynki i mieszkańców napadniętego przez Rosjan państwa, należy... odmawiać modlitwę.

Ładujesz kolejne "cygaro" i mówisz: "Panie, zmiłuj się, Panie, zmiłuj się, Panie, zmiłuj się". I tak dalej. Nie dlatego, że chcesz. Dlatego, że musisz. Robimy w życiu nie to, co chcemy, ale to, co musimy — instruował żołnierzy prawosławny duchowny.

Szok, co powiedział rosyjski duchowny. Tomasz Terlikowski reaguje

Wypowiedź duchownego wywołała szok nawet wśród osób, które na bieżąco śledzą zbrodnicze działania rosyjskich żołnierzy w okupowanej Ukrainie. Jedną ze zbulwersowanych osób był Tomasz Terlikowski. Publicysta skomentował słowa Rosjanina w rozmowie z portalem Fakt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Terlikowski krytykuje postawę Watykanu. "Wyraźnie częściej Stolica Apostolska kontaktuje się z Rosją"

Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę na ścisłe powiązanie rosyjskiego prawosławia z polityką prowadzoną przez Władimira Putina. Publicysta przypomniał, że w dominującej formie stanowi ono religię narodowego imperializmu, a nie odłam chrześcijaństwa. Taka tendencja była widoczna od lat, a ostatnie miesiące tylko utwierdziły Terlikowskiego w tej opinii.

Rosyjskie prawosławie, może nie w całości, ale w obecnie w dominującej formie, wśród średniej i wyższej hierarchii jest religią imperializmu rosyjskiego, a nie chrześcijaństwem. To widzimy od wielu już lat, ale w ostatnich miesiącach to widać wręcz doskonale. Także po patriarsze Cyrylu i jego współpracownikach – przypomniał Tomasz Terlikowski (Fakt).

Publicysta podsumował słowa Andrieja Tkaczowa, oskarżając duchownego, że jego bogiem nie jest Jezus Chrystus, a — Władimir Putin. Podkreślił, że najważniejsi rosyjscy kapłani wykorzystują religię do manipulowania masami, przedstawiając rodaków jako wybrańców Boga, walczących z "cywilizacją ateizmu".

Patrząc na takiego duchownego, trzeba mieć świadomość, to jest kapłan religii "putinizmu", a nie chrześcijaństwa. Jego bogiem jest Putin, a nie Jezus Chrystus. Jego religią jest wojna, a nie ewangelia. Cyryl mówi, że to jest święta wojna. To jest wojna, którą Rosja toczy z całą cywilizacją ateizmu, bo "my tu jesteśmy jedynie słuszną religią" — stwierdził Terlikowski (Fakt).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić