Rosyjski ksiądz o kobietach: Trzeba im powiedzieć "cichosza" i won!

Nikogo nie dziwi konserwatywny stosunek duchownych do kobiet, ale w nagraniu opublikowanym na Twitterze przez Antona Heraszczenko, rosyjski ksiądz Andrei Tkaczow przeszedł samego siebie. Prawosławny duchowny postuluje odejście kobiet od rządów i przejęcie ich funkcji przez mężczyzn.

Rosyjski ksiądz o kobietach: Trzeba im powiedzieć "cichosza" i won!
Rosyjski ksiądz powiedział to o kobietach (Twitter)

Andrei Tkaczow, kapłan Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej to postać znana tamtejszym wiernym. Arcyksiądz chętnie udziela się w telewizji, prowadzi swój kanał na Youtubie i jest autorem książek religijnych.

Znamiennym jest, że urodzony we Lwowie duchowny, w 2014 roku przeniósł się na teren Federacji Rosyjskiej do jednego z gimnazjów pod Moskwą. Sam duchowny ma żonę i czworo dzieci i chętnie w swoich programach przyjmuje moralizatorski ton.

Tym razem jednak lubiący się w konserwatywnych naukach na temat rodziny i życia duchowego kapłan przeszedł sam siebie. Filmik z fragmentem przemowy duchownego umieścił na swoim Twitterze, Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiana daty świąt w Ukrainie. Historyczna decyzja

Na nagraniu ksiądz mówi, że kobiety muszą odejść od rządów, a ich miejsca powinni zająć mężczyźni, którzy są "stworzeni" do rządzenia.

Za dużo kobiet rządzi naszym życiem - kategorycznie stwierdza rosyjski ksiądz. - To jest okropne, bo to nie jest ich sprawa ani ich powołanie! Trzeba im powiedzieć "cichosza" i won! - dodaje z pogardliwym gestem.

Dalej jest tylko gorzej. Przedstawiciel rosyjskiego kościoła prawosławnego przekonuje, że kobiety nie są stworzone do podejmowania (jakichkolwiek?) decyzji, bo ich rolą jest..."gotowania kaszy, wieszanie firanek i bycie szczęśliwymi".

Pod filmikiem internauci nie szczędzą słów zażenowania.

Cofnij się do epoki kamienia łupanego, albo po prostu odejdź. Bo nawet historia cię nie potrzebuje - pisze jeden z obserwatorów na koncie polityka.

Inni pytają ironicznie, czy to kobiety są odpowiedzialne za wojnę w Ukrainie oraz czy można zamienić obowiązkowe zasłony na żaluzje. - Najwyraźniej nie słyszał o Katarzynie Wielkiej - podsumował inny internauta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić