aktualizacja 

Arcybiskup Grzegorz Ryś mówi wprost. To "nieposłuszeństwo wobec Boga"

743

W Łodzi odbył się Ogólnopolski Kongres Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce. Kazanie wygłosił abp Grzegorz Ryś, który poruszył temat szacunku do kobiet.

Arcybiskup Grzegorz Ryś mówi wprost. To "nieposłuszeństwo wobec Boga"
Arcybiskup bierze udział w pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce. (YouTube, Archidiecezja Łódzka)

W Łodzi odbył się pierwszy Ogólnopolski Kongres Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce. Spotkanie pod hasłem "Chryzmat i apostolstwo Kobiet w Kościele" przyciągnęło wiele zainteresowanych osób. Jak przekazują organizatorzy, spotkanie ma na celu pokazać, że kobiety mają swoje twórcze miejsce w Kościele.

O szacunku do kobiet w Kościele

Jedną z osób obecnych na spotkaniu był arcybiskup Grzegorz Ryś. Mówił o szacunku do kobiet oraz o tym, że jego brak jest miarą nieposłuszeństwa Bogu. Zapewnił także, że kobiety w Kościele są tak samo szanowane jak mężczyźni.

Jeśli jest tak, że kobiety mówią o tym, że chciałby być w Kościele szanowane albo, że nie są wystarczająco szanowane, to wszędzie tam w Kościele jest to miara naszego nieposłuszeństwa Bogu. Gdybyśmy tworzyli taki Kościół, w którym kobieta jest mniej szanowana niż mężczyzna, to jest miara naszego nieposłuszeństwa wobec Boga w Kościele – powiedział duchowny.

Wydarzenie cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem. W pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele rzymskokatolickim zorganizowanym dziś w Łodzi pod hasłem: "Chryzmat i apostolstwo Kobiet w Kościele" wzięło 95 kobiet zaangażowanych w diecezjalne i parafialne duszpasterstwa kobiet w całej Polsce. Organizatorzy zapewniają, że Kongres nie będzie ostatnim tego typu spotkaniem. W przyszłości będzie odbywać się cyklicznie.

Wciąż jednak nie ma mowy o tym, żeby kobiety mogły przyjąć święcenia kapłańskie. Nie mogą także pełnić żadnych istotnych funkcji w administracji kościelnej. Zarówno Kościół w Polsce, jak i Watykan ma co do tego jasno określone zdanie. Kapłanami mogą zostać kobiety przynależące np. do Kościoła luterańskiego. W Polsce jest już dziewięć kobiet, które są oficjalnie księżmi.

Zobacz także: Limit cen na gaz w UE. "Obecnie szans na porozumienie nie ma"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić