o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rowerami po ekspresówce. Jechali z Warszawy nad morze

196
Podziel się

Czterech 18-latków chciało dojechać rowerami z Warszawy do Władysławowa. Ich podróż zakończyła się jednak interwencją policji i mandatem. Rowerzyści poruszali się bowiem po drodze ekspresowej.

Rowerami po ekspresówce. Jechali z Warszawy nad morze
Rowerzyści jechali nad morze drogą ekspresową (Pixabay)
bDJxknyZ

W środę ok. północy policja z Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymała zgłoszenie o rowerzystach jadących drogą ekspresową S7. Czterech młodych mężczyzn jechało od strony Mławy w kierunku Nidzicy.

Rowerami z Warszawy nad morze. Interweniowała policja

Policjanci pojechali na miejsce i na wysokości węzła Powierż zatrzymali rowerzystów. Byli to czterej 18-latkowie z Warszawy i Piaseczna.

bDJxknzb

Nastolatkowie tłumaczyli, że chcieli dojechać rowerami ze stolicy do Władysławowa. Policja ukarała każdego z nich mandatem.

Policjanci przypominają, że drogą ekspresową mogą poruszać się jedynie samochody. Rowerzyści zostali skierowani na drogę serwisową, którą mogli kontynuować podróż.

Zobacz także: Polacy ruszyli na wakacje. Ale miejsc noclegowych nie brakuje

bDJxknzh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJxknzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Kapitan Nemo
7 miesięcy temu
Jak patrzę na to wszystko co się dookoła dzieje z naszym społeczeństwem to aż włos się jeży na skórze. Totalne chamstwo, nieprzestrzeganie żadnych przepisów, śmiecenie, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych, pijaństwo i rzucanie mięsem w miejscach publicznych, załatwianie swoich potrzeb gdzie popadnie - toć to jakaś masakra. Mieszkam od urodzenia nad morzem - to co się tutaj teraz dzieje to istne szaleństwo - rzygać się chce. W Polsce po prostu od jakiegoś już czasu nie pilnuję się porządku i nie kara ludzi. Na dodatek złego przykład idzie od góry. Władza, która za nic ma prawo, przepisy, zachowuje się po chamsku daje taki właśnie przykład społeczeństwu. Trzeba ten NARÓD wziąć za przysłowiową "mordę" i zacząć uczyć porządku. Gdzie jest policja i straż ? Nie widzę zadnych patroli pieszych, nie widzę mandatów za zaśmiecanie. Plaża wygląda jak śmietnik. Policja tylko jeździ w te i we wte i udaje że pracuje.
Krzysiek
7 miesięcy temu
Pół życia jeździłem rowerem po Polsce. Nie rozumiem sensu jazdy rowerem taką drogą (abstrahując od przepisów). Polskę poznaje się jeżdżąc bocznymi drogami i szukając atrakcji, których jest mnóstwo.
Chwaszczyno,
7 miesięcy temu
Bojano... są drogi rowerowe, znak zakazu przy jezdni, ale "sportowcy" na kolarzówkach w doopie mają przepisy i snują się po jezdni. A gdzieżby jeden za drugim, obok siebie (nie nie wolno, jeśli to utrudnia ruch samochodów. O światełkach nie wspomnę... Co robi pomorska policja? Czeka na wypadki, na przemielonego pod ciężarówka kolarza. To, że mają delikatne rowerki nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów. Obniżonym autem też nikt normalny nie wjeżdża na równiutki chodnik, bo obok droga jest dziurawa.
bDJxknzD
Ewa
7 miesięcy temu
rowerzyści to zachowują sie jak świete krowy. Nie znaja przepisów i uważają, że zawsze mają pierwszeństwo
Juliusz
7 miesięcy temu
OBOWIAZKOWE KARTY ROWEROWE!!!Kiedyś gdy zdałem na kartę rowerową to pamiętam że rower musiał mieć obowiązkowo światła i lewe lusterko.A Policjanci są na służbie i kierują się rozumem żeby nie mieć potem problemów bo tu nie ma czasu na pierdoły by puścić chłopców itp.Przynajmniej ocalili ich życie.Tak trzymać 👍😁
Najnowsze komentarze (196)
Wrrrrr
7 miesięcy temu
Wiecie dlaczego rowerzyści łamią przepisy? Bo wiedzą że są bezkarni i nie ma możliwości ich indentyfikacji. Nieuchronnosc kary tylko wyleczy to myślenie. Porozmawiajcie z kolarzami co mają prawo jazdy. Każdy powie to samo: a kto i co mi zrobi? Policja nke reaguje, kierowcy i piesi nic nie mogą zrobić. A jak masz z takim wypadek to według mediów zawsze wina kierowcy a jak trzeba odzyskać kase za szkode to tylko przez sąd bo inaczej nie zaplaci! Dla dzieci obowiązkowa karta rowerowa a dla dorosłych albo prawo jazdy kategorii B albo osobne typu R, obowiązkowe OC, i numery rowerowe takie jak na TdP gdzie mieli tablice! I masowe kontrole rowerów czy mają podstawowe wyposażenie. A jak sa zawody na zamkniętym terenie mozna jezdzic na czym siw chce. Publiczna droga to prawo ma obowiązywać wszystkich!
Jacuś
7 miesięcy temu
To efekt nieznajomości przepisów ruchu drogowego. Tego powinno się uczyć już w szkole podstawowej.
maciek
7 miesięcy temu
w Polsce istnieje większość ludzi po studiach ,gdziekolwiek się ruszysz słyszysz łacinę nabytą na uniwersytecie w oborze
Żeby straż
7 miesięcy temu
miejska i policja tak skutecznie walczyła z rowerzystami pędzącymi po chodniku (mimo, że po drugiej stronie ulicy jest pusta ścieżka rowerowa), albo przejeżdżającymi na rowerach przez przejście dla pieszych, jeśli nie ma na nim ścieżki rowerowej. To jest szara codzienność. Chodżę o kulach i jestem niewidoma - mam dość dzwonków i pokrzykiwań rowerzystów (którzy nie zamierzają zejść z roweru) za moimi plecami.
partyzant
7 miesięcy temu
Dlatego od paru ładnych lat nie jeżdżę nad morze. A ci rowerzyści też pokazują poziom intelektualny "stolycy" (albo stolca - jak kto woli)
Małgoś
7 miesięcy temu
Trzeba kultury.Jestem na wakacjach w Takiej mieścinie CYCÓW tam nie ma Policji straży miejskiej,Tam tylko ryk kladow motorow z poprzerabianymi tłumikami.Nikt nego nie kontroluje,Fakt komisariat poprzednia władza zlikwidowała, obecna niema ludzi do takich spraw.
H4B
7 miesięcy temu
w Austrii jest prosta zasada: mtb itp po sciezkach , kolarzówki po asfalcie. PROSTE I ZROZUMIAŁE!
Trimetoprim
7 miesięcy temu
Jazda rowerem po każdej drodze czy takiej czy siakiej jest niebezpieczna!Szukajcie dróg sŁabo uczęszczanych ,wyjeżdżajcie na takie ruchliwe trasy tylko w niedzielę!
bDJxknzv
Wyrozumiały
7 miesięcy temu
W Niemczech, przed paru laty, starsza pani jechała rowerem po autostradzie; wykorzystując do tego pas awaryjny. Jak ją zatrzymali policjanci; to twardo się postawiła, że to według niej,jest bardzo porządna ścieżka rowerowa.
Wyrozumiały
7 miesięcy temu
W Niemczech, przed paru laty, starsza pani jechała rowerem po autostradzie; wykorzystując do tego pas awaryjny. Jak ją zatrzymali policjanci; to twardo się postawiła, że to według niej,jest bardzo porządna ścieżka rowerowa.
Wawa Rulez
7 miesięcy temu
Nie oszukujmy się jakby to był młodzież z prowincji oni jechali by rowem lub nieśli rowery na plecach idąc polami. W Warszawiacy sprytne chłopaki wykorzystali dobra nawierzchnie tylko pech chciał że ich namierzyli, ale wcześniej ilu się udało.
głupio wyszło
7 miesięcy temu
Jechali z Lublina przez Warszawę i dopiero za Warszawą ich złapali Bo jakiś mądry Warszawiak zadzwonił na Policję a Lubelszczyźnie myśleli ludzie że tak można !!!!
Gal Anonim
7 miesięcy temu
Coś podobnego. Policja zajęła się rowerzystami. Aż trudno uwierzyć.
Dziadek
7 miesięcy temu
Co do służb porządkowych taka moda teraz się nie patroluje na piechote a komandosi że straży miejskiej to już zapomnieli ja to się robi tak jak piszecie jeżdżą tu i z powrotem a jak nie to parkują w odpowiednim miejscu jakim nie będę tłumaczył
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić