Rowerzystka wjechała na przejazd na czerwonym. Szybko tego pożałowała

165

Na sygnalizatorze zdążyło zapalić się czerwone światło, a szlabany powoli opadały. Za nic te sygnały miała jednak pewna rowerzystka. Media społecznościowe obiegło nagranie, jak mimo wszystko postanawia wjechać na przejazd kolejowy. Choć skończyło się dla niej boleśnie, można powiedzieć, że był to najniższy wymiar "kary".

Rowerzystka wjechała na przejazd na czerwonym. Szybko tego pożałowała
Rowerzystka szybko pożałowała swojej decyzji (YouTube, PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały w mediach społecznościowych nagranie z przejazdu kolejowego na Lubelczyźnie. Widać na nim groźny incydent z udziałem rowerzystki. Niebezpieczne sceny rozegrały się 15 lipca w Dęblinie.

Na filmie widać, że na sygnalizatorze zapala się czerwone światło i powoli zaczynają opuszczać się rogatki. To jednak nie odstrasza wcale dwóch kierowców. Za nimi usiłują przejechać jeszcze dwie rowerzystki.

Szybko pożałowała swojej decyzji. Szlaban uderzył ją w głowę

O ile pierwszej kobiecie udało się przejechać, o tyle druga szybko przekonała się jednak, że nie było to rozsądne zachowanie. Na filmie widać, jak opadający szlaban uderza rowerzystkę w głowę. Szczęśliwie dla niej, cała sytuacja skończyła się tylko boleśnie, a nie tragicznie.

Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie – poinformowało PKP PLK.

Nagranie ku przestrodze. Kolejarze apelują do kierowców

Kolejarze podkreślają, że nagranie zamieszczono w mediach społecznościowych ku przestrodze. Wielu kierowców ignoruje bowiem przepisy ruchu drogowego.

Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory – zaznacza PKP PLK.

Pracownicy kolei dodają, że kierowcy powinni pamiętać o tym, że znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem. Ponadto, na przyjazd można wjechać tylko wtedy, gdy ma się możliwość jego opuszczenia. Wjeżdżając na tory należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić