Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 13-latka

296

Dramatyczne sceny rozegrały się we wsi Nowy Świat (woj. wielkopolskie). 13-latka na rowerze została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego. Dziewczynki nie udało się uratować.

Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 13-latka
Wielkopolska. Nie żyje 13-letnia rowerzystka potrącona przez samochód (Policja)

Tragedia miała miejsce na przejeździe pieszo-rowerowym na trasie Leszno-Nowa Wieś. 13-letnia dziewczynka zjeżdżała ze ścieżki rowerowej w kierunku placu zabaw. Została potrącona przez samochód osobowy.

Z dużą prędkością uderzył w 13-latkę. Helikopter zabrał dziewczynkę do szpitala

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierowca skody poruszał się z dużą prędkością. Auto zatrzymało się dopiero kilkanaście metrów dalej. Siła uderzenia była tak duża, że rower nastolatki został wyrzucony głęboko w las – podało Radio Elka.

Nieprzytomną 13-latkę do zabrał śmigłowiec LPR. Trafiła do szpitala w Poznaniu. Mimo starań lekarzy, nie udało jej się uratować.

Nie żyje 13-letnia rowerzystka potrącona przez samochód. Policja wszczęła śledztwo

30-letni kierowca był w chwili wypadku trzeźwy. Trwa oczekiwanie na wyniki badań jego krwi. Policja nie wyklucza, że mężczyzna znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Po śmierci 13-latki mężczyzna może odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Obejrzyj także: Tragedia na drodze. Wypadek wojskowego konwoju

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić