Rowerzystka zaatakowana w drodze do kościoła. Policja pokazała nagranie

41

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na rowerzystkę. Kobieta została zaatakowana w drodze do kościoła. Moment brutalnego napadu zarejestrował monitoring.

Rowerzystka zaatakowana w drodze do kościoła. Policja pokazała nagranie
Rowerzystka została zaatakowana w drodze do kościoła. Policja pokazała nagranie (Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę 13 listopada tuż przed godziną 7:00 rano na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie o kradzieży torebki, która miała miejsce na ulicy Szkolnej w Nowym Mieście Lubawskim. W torebce były m.in. dowód osobisty, komórka i pieniądze.

Z ustaleń policjantów wynika, że tego dnia rano na kobietę jadącą rowerem do kościoła napadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich podbiegł do ofiary od tyłu i zaatakował ją, łapiąc za torebkę, którą miała przewieszoną przez kierownicę. Przez to pokrzywdzona upadła i poraniła się. Wymagała niezwłocznego udzielenia pomocy medycznej.

Nowomiejscy policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili sprawców tej zuchwałej kradzieży. To dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego w wieku 19 i 22 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani dwa dni po napadzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Napad" na autobus. Kierowca musiał oddać jedzenie

Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała fragment nagrania.

Widać na nim dwóch idących chodnikiem mężczyzn. Jeden z nich w pewnym momencie zaczyna biec za rowerzystką, która ich minęła. Mężczyzna wyrywa torebkę kobiecie i ją przewraca, a następnie ucieka - relacjonuje policja.

Wobec 22-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Oprócz zarzutu kradzieży mężczyzna usłyszał także zarzuty znieważenia policjantów, kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

Wobec 19-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także powstrzymywać się od nadużywania alkoholu. Kodeks karny za kradzież szczególnie zuchwałą przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić