Robili to za kierownicą. Dron nagrał 13 osób

82

Policjanci z Piaseczna pod Warszawą znaleźli nowy sposób na namierzanie kierowców, którzy popełniają wykroczenia drogowe. Dron zaobserwował, jak kierujący na potęgę używają telefonów podczas jazdy. Grozi za to 500 zł mandatu i 12 punktów karnych.

Robili to za kierownicą. Dron nagrał 13 osób
Dron uchwycił kierowców, którzy łamią przepisy (KMP Piaseczno)

To nagranie powinno zainteresować wszystkich kierowców, którzy uważają, że nie wpadną korzystając z telefonu za kierownicą samochodu. Film zamieściła w mediach społecznościowych piaseczyńska komenda. W materiale wideo widać, jak za pomocą drona funkcjonariusze łatwo zauważają, kto łamie przepisy.

Dron namierzył kierowców z telefonami

Jak opisuje asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, działania drogówki przeprowadzono przy współpracy ze Służbą Ratownictwa Specjalistycznego. W akcji wykorzystany został dron z zoomem pozwalającym na dokładną obserwację zachowań kierujących.

Policjanci przecierali oczy. To, co nie zawsze widać gołym okiem, doskonale można zaobserwować z góry. Jak się okazało, kierowcy bardzo często korzystają z telefonów komórkowych, szczególnie stojąc w korkach. - A przypomnijmy, że oczekiwanie na zmianę światła na sygnalizatorze czy też zator uliczny to wciąż sytuacje, kiedy pojazd znajduje się w ruchu - dodaje Gąsowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Policjanci przerwali piracki rajd kierowcy lexusa

500 zł mandatu za korzystanie z telefonu

Funkcjonariusze przypominają, że jest to zatrzymanie wynikające z warunków ruchu, więc kierujący nie może zajmować swojej uwagi czym innym niż prowadzenie pojazdu. Podczas jednej serii kontroli funkcjonariusze nałożyli aż 13 mandatów karnych.

Wysokość mandatu oraz liczba punktów karnych w przypadku tego wykroczenia zmieniana była już kilkukrotnie. Zgodnie z nowym taryfikatorem, mowa aż o 500 zł i 12 punktach karnych.

Pamiętajmy, że rozmowy telefoniczne, pisanie smsów czy śledzenie aktywności znajomych na Facebooku zmniejsza uwagę za kierownicą, a co za tym idzie zwiększa ryzyko wypadku - podsumowują policjanci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić