aktualizacja 

Rozpacz w gminie Strawczyn. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

We wtorkowy wieczór w Strawczynie (woj. świętokrzyskie) znaleziono ciało 12-latki. Prokuratura ma swoje podejrzenia, a policja ze względu na charakter sprawy nie udziela żadnych informacji.

Rozpacz w gminie Strawczyn. Nie żyje 12-letnia dziewczynka
Rozpacz w gminie Strawczyn. Nie żyje 12-letnia dziewczynka (Flickr, Lukas Plewnia)

Ciało 12-latki znaleziono we wtorek, 25 października na podwórku jednej z posesji w gminie Strawczyn nieopodal Kielc. Jak informuje portal Echo Dnia Świętokrzyskie, przed godziną 21 policjanci otrzymali informację o znalezieniu nastolatki, która nie dawała oznak życia.

Ciało na podwórku

Stwierdzono zgon 12-latki. Na miejscu czynności prowadzili policjanci, prokurator i biegły lekarz pod nadzorem prokuratora.

Ze względu na wiek ofiary i charakter sprawy policja nie udziela informacji. Więcej na ten temat powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Nic nie wskazuje na to, by w rodzinie dziecka działo się cokolwiek złego. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z samobójstwem. Sekcja zwłok została zaplanowana na środowy wieczór. Będziemy dążyć do ustalenia, co było powodem targnięcia się na swe życie przez 12-letnie dziecko. Zgodnie z procedurami postępowanie toczyć się będzie w kierunku zbadania, czy ktoś namową lub udzielając pomocy, nie przyczynił się do śmierci dziewczynki.

Nieoficjalnie wiadomo, że policjanci próbowali reanimować dziewczynkę, niestety bez skutku. Jak przekazuje portal echodnia.eu wieści o tragedii dotarły do Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Katarzyna Nowacka, świętokrzyska wicekurator oświaty potwierdza, że dziewczynka była uczennicą szóstej klasy.

Pani dyrektor poinformowała nas, że z dziewczynką nigdy nie było problemów, nikt też nie zauważył, że dzieje się z nią coś złego. Na razie nie można porozmawiać z rodzicami, z uwagi oczywiście na szok i dramat, jaki przeżywają – mówiła Katarzyna Nowacka.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Problem dotyka także dzieci
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić