Rozpoczął się adwent. Ksiądz mówi, czy można imprezować

25

"Ksiądz z osiedla", a właściwie ksiądz Rafał Główczyński, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Ostatnio postanowił zabrać głos w sprawie imprezowania w okresie adwentu. Jasno dał do zrozumienia, czy to jest grzech.

Rozpoczął się adwent. Ksiądz mówi, czy można imprezować
Ksiądz zabrał głos ws. imprezowania podczas adwentu (Pixabay, TikTok)

W minioną niedzielę (27 listopada) rozpoczął się adwent. Jest to czas oczekiwania i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Wierni w tym okresie uczęszczają między innymi na roraty.

Niektórzy uważają, że w obliczu adwentu należy powstrzymywać się od udziału w imprezach. Czy rzeczywiście tak jest? O odpowiedź na to pytanie pokusił się ksiądz Rafał Główczyński, który w mediach społecznościowych funkcjonuje jako "Ksiądz z osiedla".

Adwent to jest czas radosnego oczekiwania, więc pójście na imprezę to nie jest grzech, chociaż jeśli ktoś zamiast do klubu, trafi na jakieś czuwanie albo spędzi czas na modlitwie i czytaniu pisma świętego, to będzie jeszcze bardziej super - podkreślił duchowny na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odwiedziła jarmark w europejskim mieście. Zdradza ceny

Tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości. Imprezowanie w okresie adwentu wcale nie jest grzechem, jak twierdzi część osób. Jedynie tradycja podpowiada, że w tym czasie lepiej skupić się na innych aktywnościach, które pozwolą zbliżyć się do Boga.

Do kiedy trwa adwent?

W tym roku adwent rozpoczął się już 27 listopada 2022 roku. Potrwa do 24 grudnia. Zgodnie z tradycją, ten okres zakończy się w momencie, gdy razem z bliskimi zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy.

Czy w okresie adwentu można pić alkohol i jeść słodycze? Tutaj nie ma jasnych reguł. Niektórzy jednak decydują się na pewne ograniczenia w tym zakresie. Są to swego rodzaju postanowienia adwentowe.

Nie brakuje też takich, którzy zastanawiają się, kiedy można ubrać choinkę. Tradycja wskazuje na to, że o świąteczne drzewko należy zatroszczyć się w dniu wigilii Bożego Narodzenia, a więc 24 grudnia. Nic się jednak nie stanie, jeżeli ubierzemy choinkę nieco wcześniej. Nie należy się jednak przesadnie spieszyć. Przyozdabianie drzewka na początku grudnia lepiej sobie odpuścić.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić