Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Rozpoczęcie roku szkolnego. Jaka pogoda czeka nas 1 września?

1

1 września uczniowie wrócą do szkół. Wygląda na to, że nowy rok szkolny przywitają w niezbyt sprzyjającej aurze. Ma być deszczowo i dość chłodno.

Rozpoczęcie roku szkolnego. Jaka pogoda czeka nas 1 września?
Jaka pogoda czeka nas 1 września? (Getty Images)

To będzie wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie wrócą do placówek oświatowych po wielu perturbacjach związanych z pandemią koronawirusa. Zarówno w głowach wielu rodziców, jak również ich dzieci, pojawia się sporo obaw. Eksperci także niepokoją się o to, czy powrót uczniów do szkół nie doprowadzi do gwałtownego wzrostu zakażeń COVID-19.

Są też tacy, którzy zastanawiają się, jaka pogoda będzie towarzyszyć rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Jeżeli ktoś liczył na piękną i słoneczną aurę, to będzie bardzo mocno rozczarowany.

Serwis pogoda.wp.pl podaje, że 1 września do Polski napłynie chłodne powietrze znad Atlantyku. To jednak nie wszystko. W całym kraju mają wystąpić przelotne opady deszczu.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pogoda "w kratkę"

1 września pojawi się sporo chmur od Podlasia przez Mazowsze i Ziemię Łódzką. Zdecydowanie więcej rozpogodzeń zanotujemy na Pomorzu Zachodnim. Trzeba być przygotowanym na pogodę "w kratkę" i silny deszcz.

Do 3 września pogoda w naszym kraju będzie dość kiepska. Później ma do nas dotrzeć wyż. Dzięki niemu opady ustaną, a niebo znów będzie błękitne. Temperatura w granicach 20-22 st. Celsjusza.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić