Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Rydzyk błaga o pomoc. Mówi o Sądzie Ostatecznym

2277
Podziel się:

Na stronie Radia Maryja pojawił się komunikat ojca Tadeusza Rydzyka, który prosi o przekazanie 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość. By zachęcić do wpłat, odwołał się do Sądu Ostatecznego.

Rydzyk błaga o pomoc. Mówi o Sądzie Ostatecznym
Ojciec Rydzyk apeluje o wpłaty na swoją fundację (Getty Images)

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował o przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz fundacji Nasza Przyszłość. Podkreślił, że dzięki wpłatom udało się zorganizować warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, czy współfinansować badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość.

Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem "Nędzarz i Madame". Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży, a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów. Możliwe są letnie staże i praktyki studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wydaliśmy i rozdaliśmy (bezpłatnie) kilkaset tysięcy książek pomagających w formacji dzieci i młodzieży - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Radia Maryja.
Pragniemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ojczyzny. Mówimy, jak ważnym wzorem do naśladowania jest starsze pokolenie, które tak wiele ze swojego doświadczenia może przekazać młodym. Uczymy, jak czerpać pełnymi garściami z wiedzy starszych. Uczymy, by w przyszłości młodzi kierowali się wytrwałością, niezłomną wiarą w Pana Boga i by byli dumni, że są Polakami. To wszystko możemy realizować dzięki ofiarnej pomocy z 1% podatku dochodowego.

Ojciec Rydzyk stwierdził, że przez pandemię koronawirusa Radio Maryja i TV Trwam mają problemy. "Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji" - podkreślił.

By zachęcić do wpłat, dyrektor Radia Maryja odniósł się także do Sądu Ostatecznego.

Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały - napisał Tadeusz Rydzyk w komunikacie.

Do fundacji ojca Rydzyka płyną miliony

Jak podała "Rzeczpospolita", Fundacja Nasza Przyszłość w 2019 r. otrzymała 4,9 mln zł z 1 proc. podatku dochodowego, a w 2018 r. - 4,3 mln. W odróżnieniu od bardziej znanej Fundacji Lux Veritatis (właściciela Telewizji Trwam) posiada ona status organizacji pożytku publicznego.

Zobacz także: Burza wokół Rydzyka. "Dostaliśmy wiele sygnałów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2277)
wojtek
7 dni temu
jemu zawsze malo i malo i malo
stary
rok temu
Niech idzie do roboty. Czyżby owieczki zmądrzały i nie dają się strzyc.
Cywilizacja
rok temu
I dobrze, że grozi mu więzienie. Szkoda tylko, że nie za kłamie, że prawo świeckie (stanowione) to bezprawie, a władza świecka (np prezydent) to żadna władza. Lud ma się słuchać państwa nie kapłaństwa. Prawem jest prawo stanowione, a nie religia, prawo naturalne czy jakaś tam filozofia i każdy ma obowiązek go przestrzegać. A ten dla kogo władza świecka (np prezydent, król) nie jest władzą a prawo stanowione (świeckie) to bezprawie, to nie ma prawa nazywać się obywatelem ani tym bardziej patriotą! Zawisza Czarny wolał ściągnąć na siebie gniew Boży, niż dopuścić do zagłady ojczyzny i dlatego wjechał papieżowi na chatę!
Sprawiedliwy ...
rok temu
Kto w Boga wierzy niech nie daje temu belzebubowi ani grosza. Ma rogi większe od brzucha. Dostał setki milionów z naszych podatków i ciągle mu mało. Jeśli ktoś słyszał o osobie będącej w potrzebie której pomógł niech opisze gdzie,kiedy i komu pomógł z tych otrzymanych milionów.
Katrin
2 lata temu
Jeszcze jemu mało
anna maria
2 lata temu
Trzeba chronic naszych rodzicow, dziadkow przed tym diablem w kosciele... Uswiadamiajacie ich, kto to jest!!!!!
Aga
2 lata temu
Czy ja mogę liczyć na pomoc od niego.
Jon
2 lata temu
Największa mafia na świecie i nie ma pieniędzy,,dziwne,,
Koi
2 lata temu
Kto to komentuje przecierzw polsce kochaja rydzyka
Hehehe
2 lata temu
Wyciągać od ludzi pieniądze to on potrafi, ale czy kiedykolwiek komuś pomógł? Czy dał komuś z tych wyłudzonych pieniędzy choć złotówke? Nie słyszałem. Jesli ktoś od niego dostał jakies wparcie niech się zgłosi. Natomiast trzeba przyznać, że niezłe imprezki się u niego odbywają. A jakie persony goszczą u niego, ho,ho! Wiec rencistki i renciści, emerytki i emeryci siegnijcie do waszych chudych portfelików i wspomożcie Ojczulka, żeby mu na kawior i szampan wystarczyło. A i na benzynę do Maybacha też, bo bezdomny samochód mu dał, ale na benzyne nie dał.
Ala
2 lata temu
Sąd ostateczny to będzie dla niego !!!!!!!!!!!!!!!!!
TO JA
2 lata temu
DLA RYDZYKA, ABSOLUTNIE, "O". TEN FACET JEST BIZNESMENEM A NIE KSIĘDZEM.
brawo
2 lata temu
nakradl tyle ze sie w glowie nie miesci i ma czelnosc jeszcze wyludzac od biedakow ,a na sadzie ostatecznym to go wlasnorecznie diably beda go smazyc po wolutku zeby mieli z tego tlusciocha ubaw.
Emerytka
2 lata temu
Dostał samochody od bezdomnego i co mało?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić