Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

O. Rydzyk się za nich weźmie. "To jest wojna"

979
Podziel się:

O. Rydzyk w ostrych słowach rozprawił się z wrogami Kościoła Katolickiego. Za takich ma wszystkie osoby, które w ostatnim czasie "atakują Kościół". Zamierza walczyć z "ideologią zła", która dzieli polski naród.

O. Rydzyk się za nich weźmie. "To jest wojna"
(AKPA)

Ojciec dyrektor po raz kolejny udzielił wywiadu swojej gazecie, czyli "Naszemu Dziennikowi". O. Rydzyk został zapytany o ataki na Kościół, a także oto, do czego, jego zdaniem, owe ataki wkrótce mogą doprowadzić. Rydzyk nazwał sytuację w Polsce "wojną".

To jest wojna. Tak działały wszelkie rewolucje - czy to w Rosji, Meksyku, czy to w Hiszpanii, ale i wcześniej, jak rewolucja francuska. Nie od razu były mordy, nie od razu gilotynowano, nie od razu była Wandea - mówi o. dyrektor.

Jak o. Rydzyk chce walczyć z "rewolucją"? Podkreślił, że wszelkie akty bezprawia należy podawać do sądu, jednak prokuratura "nie działa tak, jak powinna". Ojciec dyrektor wierzy jednak najbardziej w sprawiedliwość, która dokona się na tamtym świecie.

Stałem na stanowisku, że nie ma sensu iść do sądu, bo jest problem ze sprawiedliwością, a poza tym będziemy mieli Sąd Ostateczny. Ale pojawiły się głosy, że należy przeciwdziałać, ponieważ brak reakcji ośmiela tamtą stronę. Dlatego trzeba reagować, wykorzystywać wszystkie możliwości, żeby bronić Kościoła i naszych świętości. Są sądy, prokuratura, policja, urzędy dbające o porządek społeczny, trzeba się do nich uciekać.

Drugi sposób, który może zadziałać, to czyny dobra, jakie Polacy powinni wykonywać, aby "przepędzić zło". Apelował do wszystkich ludzi, aby razem, wspólnie czynili dobro dla bliźniego i przeciwstawiali się złu, bo "wystarczy, aby dobry człowiek stał z boku i nic nie robił, aby zło zwyciężyło" - tłumaczył o. Rydzyk.

A poza tym należy organizować się, czynić dobro, angażować się społecznie i polityczne po to, żeby lepiej służyć człowiekowi - mówi o. Rydzyk dla "Naszego Dziennika".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(979)
kowalski
7 miesięcy temu
Ukraińscy uciekinierzy są jego celem .... Super. Prawdziwe katolickie miłosierdzie !!! A potem się dziwi, że ludzie posiadający mózg często odwracają się od urzędników KK. Hipokryta ! Sieje nienawiść do ofiar swojego ...
Nie Święty
2 lata temu
Dyrektor odpowiedzialny za odejście od Kościoła setek tysięcy dusz,,. Święty
senex probus
2 lata temu
Dyabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. I taki jest Rydzyk, niestety sacerdos Ecclesiae Catholicae in Polonia. Wstyd i hańba.
Proboszcz
2 lata temu
Rydzyk zmieni podzial. Niedlugo bedzie w kraju 95% niewierzacych i 15% katolikow.
Proboszcz
2 lata temu
Rydzyk swoim postepowaniem wyrzucil wiernych z kosciola.
Justyna
2 lata temu
Kościół katolicki stracił zaufanie Polaków. Podobno jest w Polsce 95% katolików, ale jest to fikcja. Taka jest liczb ochrzczonych, ale to wcale nie znaczy, że są to osoby nadal uważające się za katolików. Nikt ich nie pytał o zgodę, gdy je chrzczono i nie dano im żadnej szansy, żeby się z tego kościoła wypisać. Nie jesteśmy jednak wobec niego bezbronni. W przyszłym roku zostanie przeprowadzony spis powszechny. Możecie go wypełnić w Internecie, więc żaden rachmistrz nie podejrzy i nie ujawni waszych odpowiedzi. Jedno z pytań dotyczy "tożsamości wyznaniowej". Jeśli jesteście "katolikami z przymusu", możecie tu wpisać, że NIE JESTEŚCIE KATOLIKAMI. Da to więcej, niż wszystkie wywalczone z trudem potwierdzenia wystąpienia z kościoła, których kościół w żaden sposób nie musi ujawniać. Tu powstaje twardy zapis w danych statystycznych, publikowanych przez niezależny GUS, przeczący mitowi, że prawie wszyscy Polacy to katolicy. Pamiętajcie, że wasze odpowiedzi są chronione tajemnicą spisową i już sama próba ustalenia jak odpowiedzieliście na konkretne pytanie jest przestępstwem. Nie musicie się obawiać. Raz na dziesięć lat mamy taką szansę.
wada
2 lata temu
Największym wrogiem Kościoła jest sam Rydzyk, który pod przykrywką tegoż Kościoła prowadzi sektę i tylko przy okazji bogacąc się na majątkach wyznawców i na przekazach od Państwa i państwowych spółek.
POLAK KATOLIK
2 lata temu
NAJLEPIEJ ABY JAK NAJSZYBCIEJ ODSZEDŁ OD TEGO CO ROBI. OSZUKIJE WSZYSTKICH, ŻE JEST KAPŁANEM. A ON TYLKO NOSI SUTANNĘI WYCIAGA ŁAPĘ.
marzi1958
2 lata temu
I co sie Dziwisz?!- Rydzyk - w dobie kryzysu finansów państwa- ZNOWU dostał miliony - więc co ma oszczędzać?! Kto bogatemu zabroni?!
nik
2 lata temu
A kto to jest ten ojciec i czyj ??????
sondor
2 lata temu
Czy oni naprawdę nic nie rozumieją z zaistniałych sytuacji. Z kim on chce walczyć, to oni sami ciężko pracują na reputację kościoła, pedofilia, homoseksualizm, pijaństwo, pazerność, bufonada, wiara w to, że co mówią to jest najmądrzejsze, nawet ostatnia głupota. Więc z kim chce walczyć Rydzyk, no chyba m.innymi z samym sobą - tak to wygląda że idiotyzm sięgnął bruku!!!
kult
2 lata temu
Do Hierarchów Koscioła nie dociera podstawowa sprawa- ludzie nie chcą walki z Kosciołem tylko z wykorzystywaniem jego dogmatów w życiu społecznym przez władzę.
oiiio
2 lata temu
Panie "dyrektorze" ! pieniążki topnieją i wpada sie w szał co ?
Kleryk
2 lata temu
Panie Rydzyk co Pan tam w Niemczech robił w żeńskim klasztorze? Teraz nic dziwnego, że nazywają Pana ojcem!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić