Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Niemcy. Szokujące słowa 101-letniego strażnika obozu zagłady

1148
Podziel się

Ruszył proces Josefa S., byłego strażnika obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. 101-letni Niemiec jest oskarżony o udział w morderstwie ponad 3,5 tys. osób. Podczas ubiegłotygodniowej rozprawy mężczyzna zaszokował opinię publiczną składanymi wyjaśnieniami. Usiłował przekonać sędziów, że nigdy nie postawił stopy na terenie obozu, a na dodatek nigdy nie służył w wojsku.

Niemcy. Szokujące słowa 101-letniego strażnika obozu zagłady
101-letni Josef S. jest oskarżony o zbrodnie wojenne i współudział w morderstwie ponad 3,5 tys. więźniów (YouTube, Euronews)
bFdObpTV

Z zebranych dowodów wynika, że Josef S. służył w obozie w Sachsenhausen od października 1941 do lutego 1945 roku. Historycy wskazują, że miał brać czynny udział w mordowaniu więźniów. Mimo to, 101-latek utrzymuje że jest niewinny.

Ruszył proces byłego strażnika obozu zagłady. Tłumaczenie wprawia w osłupienie

Podczas procesu Josef S. wyjaśnił, że nie był strażnikiem w obozie koncentracyjnym. Opisał, że zamiast tego pracował w dużym gospodarstwie rolnym. Tam miał wprawiać się jako ślusarz i podkuwać konie.

bFdObpTX

Zebrane dokumenty mówią, że człowiek o tym samym imieniu i nazwisku oraz dacie i miejscu urodzenia był żołnierzem SS. Dowody wskazują, że brał udział w rozstrzeliwaniu więźniów i mordowaniu ich przy pomocy cyklonu B.

Ku zdumieniu sędziów, 101-latek wyjaśnił jednak, że nie służył w wojsku. Dodał, że nigdy nie przebywał nawet na terenie obozu.

bFdObpUd

Obóz koncentracyjny Sachsenhausen. To tu szkolono żołnierzy SS

Niemiecki obóz koncentracyjny Sachsenhausen został założony w lipcu 1936 roku. Mieścił się ok. 30 km na północ od Berlina i funkcjonował do 22 kwietnia 1945 roku.

Był uznawany przez kierownictwo za wzór dobrze działającego obozu zagłady. To właśnie tu mieścił się inspektorat wszystkich obozów koncentracyjnych – także tych w okupowanej Polsce. W Sachsenhausen szkoliło się wielu wysokich funkcjonariuszy SS, w tym Rudolf Höß – późniejszy komendant obozu w Auschwitz.

bFdObpUe

Obejrzyj także: Dramat więźniarek w KL Ravensbrück. Najgorszy niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdObpUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1148)
3 Lwy
1 tyg. temu
Coventry. Pomogły. Albionu..
Ulrich von Ju...
2 tyg. temu
W Mein Kampf opisany jest schemat nazistowski. NSDAP, pucz, monachijski. Entlosung der Deutchenfrage. Heutzutage neue Raten. Po chińsku kleryki, zakonniki.
Chińczyk
2 tyg. temu
Alle Deutchen raus. Takie napisy pojawiały się na sklepach i salonach fryzjerskich w Hitlerowskich Niemczech. W sumie to jeszcze nie hitlerowskich tylko Niemiec. Pod Moskwą zginęło prawie milion Niemców. Komuś udało się zrealizować plan, którego pomysł pojawił się jako napisy na salonach fryzjerskich. Kontrowersyjny..
bFdObpUz
POPISDEAD
miesiąc temu
Za 70 lat będą sądzić zbrodniarzy covidowych. Oni też wycierają sobie gęby hasłami o bezpieczeństwie i troską o ludzi.Tak samo jak tych którzy tylko wykonują rozkazy.
Konrad Wallen...
miesiąc temu
Pojawia się, nasuwa kolejny problem. Czy jeżeli powiem, że jestem Polakiem, Niemcem lub Żydem to czy człowiek ten będzie czuł narodowość dożywotnio, czy może zmienić w zależności od społeczności lub regionu, do którego może być zmuszony przystosować się. Poza tym, powiedzieć to można wszystko..fejk news..
Artur S.
miesiąc temu
Mój biologiczny ojciec urodził się w roku 1938 w niepodległej Rzeczypospolitej polskiej. W 1944r. z niewiadomych przyczyn stracił ojca. W lipcu, w drugiej połowie lipca. Może wybuch lub zamach.
Sensacje
miesiąc temu
Nie wyglądają mi wszyscy na jedną nację.
Bogusław W.
miesiąc temu
Auschwitz postawili neonaziści. Kim byli?
My, Polacy
miesiąc temu
Joseph S. Strażnik obozu śmierci w Sachsenhausen. To obóz koncentracyjny w Niemczech na północ od Berlina jakby rozbiorowe Prusy. Nie na ziemiach polskich. Niemiecki obóz koncentracyjny śmierci. To za ten obóz nie bierzemy odpowiedzialności.
Asterix & Obe...
miesiąc temu
Linia Maginota to taka granica USA/Mexico. My się przypatrujemy. My dużo wiemy. Dużo wcześniej odkryliśmy prawdę aniżeli Hitler. Kolonie francuskie, hiszpańskie i brytyjskie. Niestety, też watykańskie.
Kajko&Kokosz
miesiąc temu
Kto mógł się spodziewać, że 2 wojna była zaplanowana ze szczegółami, szlakami, korytarzami ewakuacyjnymi i nowym podziałem świata.
Boda71
miesiąc temu
Teraz taki Onet za ich chajs wybiela tych zbrodniarzy wojennych!ten naczelny Red Onetu to taka zwykła szuja i dziwka pisząc takie artykuły jak byli biedni Niemcy podczas wojny! Zabili konia i musieli go zjeść na wigilie! Kwalifikuje się na plskacza za Polaków zamordowanych podczas wojny!mój dziadek złapany w łapance na Skaryszewskiej i wywieziony na roboty do Niemiec 3 lata
aportreksiu
miesiąc temu
Zaszczepic hooya boosterem, postawic pod 5G a jak jeszcze bedzie zyl to puscic wolno... z 4 pietra. Jak przezyje - zostawic, niech sobie chlopina radzi
bFdObpUr
heheh
miesiąc temu
mysle ze kara bedzie zaszczepic go szczypawka number 3 na covida
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić