Kamil Niewiński| 

Rydzyk na Jasnej Górze z apelem do polityków. "Tylko miłość jest twórcza"

22

O. Tadeusz Rydzyk wygłosił homilię podczas mszy dziękczynnej dla Radia Maryja na Jasnej Górze. Zwrócił się w niej do Polaków, a w szczególności do parlamentarzystów.

Rydzyk na Jasnej Górze z apelem do polityków. "Tylko miłość jest twórcza"
o. Tadeusz Rydzyk podczas homilii na Jasnej Górze (Facebook, Jasna Góra)

Radio Maryja zostało założone dokładnie 8 grudnia 1991 r. Założycielem rozgłośni byli zakonnicy ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, czyli zakonem redemptorystów, ale szeroko przyjmuje się, że głównym założycielem jest o. Tadeusz Rydzyk, który jest zresztą również prezesem radia.

Z okazji nadchodzącej 32. rocznicy powołania do życia Radia Maryja, w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbyła się specjalna msza w intencji stacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki

Chociaż wygłoszona przez o. Rydzyka homilia w dużej mierze dotyczyła właśnie radia z siedzibą w Toruniu, jego dyrektor postanowił również na chwilę zboczyć z głównego tematu. Postanowił on bowiem wypowiedzieć się na temat obecnej atmosfery wokół polskiej polityki.

Życzę, żebyśmy wszędzie nieśli miłość na te czasy. Niech będzie rozmowa, też w parlamencie, ale merytoryczna, a nie obrażanie. Niech odejdzie od nas pycha, gniew, lenistwo, egoizm! Niech to wszystko odejdzie. Tylko miłość jest twórcza - powiedział w swojej przemowie o. Rydzyk, cytowany przez Onet.

Zbliża się rocznica założenia Radia Maryja. "Z nami jest Bóg"

To nie polityka była jednak głównym tematem rozważań. Jak wspomnieliśmy wyżej, msza dziękczynna odbyła się z okazji 32. rocznicy założenia radia Maryja. Ojciec Rydzyk mówił w swojej homilii między innymi o trudach prowadzenia rozgłośni radiowej, a także o atakach na nią.

Radio rozpoczęło posługę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wtedy też oddaliśmy jej to wszystko – na samym początku, w 1991 r. (...) To jest cały czas wspinanie się na górę, a jeżeli ona jest bardzo trudna, to i trudne jest podejście. Ale można wejść, jak się nie idzie samemu. Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami. Z nami jest Bóg. Jeśli kto z Bogiem, to któż przeciwko Niemu? Jasna Góra jest tego dowodem. Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a wciąż Klasztor Jasnogórski stoi jako skała - dodał Rydzyk.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić