aktualizacja 

Rydzyk na konferencji. Mówił o Rosji

W sobotę, 25 czerwca, w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski". Na konferencji przemawiał m.in. Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk. Toruński duchowny stwierdził, że Zachód odszedł od Boga i Ewangelii.

Rydzyk na konferencji. Mówił o Rosji
Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Sobotnią konferencję "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski" oficjalnie otworzył o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Bardzo się cieszę, że takie konferencje są organizowane. Myślę, że mamy służyć, dlatego między innymi jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. Słowo kultura pochodzi od łacińskiego "colere", czyli uprawa. Uprawiać można własny charakter oraz osobowość, żeby tak służyć ludziom, aby człowiek coraz bardziej stawał się człowiekiem - powiedział o. Rydzyk.

Toruński duchowny podkreślił, że jest dumny z Polski. "Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Zobaczcie Państwo, ile razy Polska pokazywała – również światu – drogę. Teraz też Polska ją pokazuje. Zmagamy się z tak tragiczną sytuacją, a jak pięknie Polacy się zachowują w związku z tym, co dzieje się na Ukrainie " – wskazał o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że Zachód odszedł od Boga i Ewangelii.

Gdybyśmy nie byli wychowani na Ewangelii, to byłoby z nami zupełnie inaczej. Rosja wyrwała Boga z ludzkich serc i pokazała, do czego człowiek jest zdolny. Już Emmerson mówił: "Jak kto patrzy na gwiazdy, temu skrzydła wyrosną, kto patrzy w ziemię, temu wyrastają szpony". Zobaczmy, że Zachód też pożegnał się z Panem Bogiem. Wiele partii ma w nazwie słowo "chrześcijańska", a w rzeczywistości mają się nijak do chrześcijaństwa – zaznaczył redemptorysta.

O. Tadeusz Rydzyk stwierdził również, że "chrześcijanin też może być przebierańcem, a nawet obwiesić się krzyżami".

Na koniec swojego wystąpienia Rydzyk pochwalił się, że minister edukacji Przemysław Czarnek wydał pozwolenie na utworzenie na AKSiM w Toruniu nowego kierunku jednolitych studiów magisterskich, jakim jest prawo.

Rozwija się uczelnia. Wczoraj minister podpisał zgodę na otworzenie nowego kierunku: prawa. Potrzeba nam porządnych prawników, u których osoba jest przed rzeczą, duch przed materią, a etyka przede wszystkim - powiedział duchowny.

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić