Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Rydzyk otwiera nowy kierunek na uczelni. Czarnek zachwycony

259
Podziel się:

Na toruńskiej uczelni założonej przez o. Tadeusza Rydzyka otwiera się nowy kierunek. Minister edukacji Przemysław Czarnek w piątek 24 czerwca wydał pozwolenie na utworzenie na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nowego kierunku jednolitych studiów magisterskich, jakim jest... prawo.

Rydzyk otwiera nowy kierunek na uczelni. Czarnek zachwycony
Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka w 2001 r., oprócz dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, pielęgniarstwa, informatyki, informatyki medialnej będzie można także studiować prawo.

Prawo w AKSiM będzie kierunkiem pięcioletnim magisterskim o profilu praktycznym. W misję i strategię uczelni wpisuje się potrzeba kształcenia prawników, którzy w swojej działalności zawodowej kierowaliby się etosem i rzetelnością - czytamy na stronie AKSiM.

Czarnek zachwycony pomysłem Rydzyka

W piątek 24 czerwca br. decyzję o utworzeniu prawa na uczelni Rydzyka, po zasięgnięciu opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Udzielam Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich i profilu praktycznym na kierunku prawo – czytamy w dukumencie podpisanym przez Wojciecha Murdzeka, sekretarza stanu w MEiN.

Przemysław Czarnek na antenie Radia Maryja nie szczędził słów zachwytu nad uczelnią o. Rydzyka.

Gratuluję tego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Z wielką przyjemnością podpisuję zgodę na kierunek prawo w tej wspaniałej szkole z wielkimi tradycjami, która będzie kształciła prawników – stwierdził Czarnek.

Rektor uczelni, o. Zdzisław Klafka podkreślił, że AKSiM ma już doświadczenie w szkoleniu sędziów i prokuratorów oraz zaprosił tegorocznych maturzystów do studiowania prawa w Toruniu.

Jako uczelnia mamy już doświadczenie w szkoleniu sędziów, prokuratorów od strony edukacji medialnej, a w tej chwili będziemy mogli już szkolić w kierunku prawa. Mamy wyśmienitą kadrę. Polska Komisja Akredytacyjna zaakceptowała to bardzo jednoznacznie. Cieszymy się, iż zostaliśmy zaopiniowani, a pan minister edukacji podpisał się pod zgodą na otwarcie kierunku prawo w AKSiM. Serdecznie zapraszamy naszą polską młodzież do studiowania prawa w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – powiedział o. Klafka.
Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(259)
Plaża
miesiąc temu
Bardzo dobrze, że otwierają prawo. Potrzeba w tym kraju osób, które w sposób racjonalny, odpowiedzialny oraz moralny będą podchodziły do swoich obowiązków.
Ryki Nelson
miesiąc temu
Szkolenie to krótkotrwały zabieg edukacyjny odnoszący się raczej do kursów-waszmość rektorze.Studia to kształcenie kierunkowane i dogłębne,semantyka i jej wymowa ma tu zasadnicze znaczenie.Dlatego nie wiem nad czym pan Czarnek tak się zachwyca.Moim zdaniem to niepowodzenie już na starcie.
Fela
miesiąc temu
CZY O CNOTACH NIEWIEŚCICH TEŻ BĘDĄ WYKŁADY BO ANTYKONCEPCJA TO ZLO TO WYMYSL SZATAN HAHA ALE BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
Sasza
miesiąc temu
PRAWO RYDZYKA CZYLI JAK WYŁUDZA PIENIĄDZE UKRYWAC JE MANIPULOWAĆ BOTAM BĘDĄ TACY WYKŁADOWCY NABMASZCZENI PRZEZ ZIOBRO CZARNKA BĘDĄ WPAJAC ŻE MOLESTOWANIE PRZEZ KLER TO TYLKO SŁABOŚCI MĘŻCZYZN I KAZDY MOŻE SKÓRA CIERPNIE NA TAKIE WIADOMOŚCI
Jarek
miesiąc temu
Już teraz szkoła swoich sędziów i prokuratorów którzy wyznają jedna słuszna linię partii,to teraz przyszedł czas na szkolenie swoich prawników do obrony swoich przekrętów i przestepstw
Zcz
miesiąc temu
PIS chce mieć państwo w państwie ale myślę że te głupoty skończą się w 2023r
MIŁY
miesiąc temu
MÓWIĄ ŻE JAROSŁAW, WIESZ KTÓRY, JEST GEJEM, CZY TO MOŻE BYĆ PRAWDA?********
Duży rów
miesiąc temu
Nowy.kierunek ... bolcowanie anala koledze
Walizka
miesiąc temu
Z pewnością będzie to inny rodzaj prawa, tak aby Rydzykowi i temu drugiemu obłąkanemu włos z głowy nie spadł. Będą mieli swoją wyszkoloną armię "prawników".
el-ka
miesiąc temu
Czarnecka i Rydzyk to katastrofa dla polskiej nauki.
PIS!!!!!
miesiąc temu
I bardzo dobrze... skoro właściciel pis tak zdecydował to tak ma być, a te swoje POpieprzone wywody o jakimś tam prawie, czy konstytucji czy innym badziewiu zostawcie sobie dla siebie ... PIS ma PRAWO decydować co będziecie robili, kiedy gdzie i jak ... bo to prawo uczciwie za 500 pln kupił i nikt mu go już nie odbierze ... I tyle
I tyle
miesiąc temu
bardzo dobrze ... tak głosowaliśmy przecież i tak właśnie mamy ... skąd to oburzenie ... a jak dobrze pójdzie matematyka, a już zwłaszcza ekonomię będą zakazane jako dzieło szatana ....
Danziger
miesiąc temu
A studia na UMK to za friko ? Może wreszcie skończy się prawnicze dyletanctwo.
Inez
miesiąc temu
Czyli za odpowiednie pieniądze można będzie zostać prawnikiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić