Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Ksiądz pokazał swoje świadectwo ze szkoły. Zaapelował do rodziców

452
Podziel się:

Ojciec Grzegorz Kramer jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W ostatnim poście pokazał swoje świadectwo szkolne sprzed 31 lat. Przy okazji zwrócił uwagę na ważny problem i zaapelował do rodziców.

Ksiądz pokazał swoje świadectwo ze szkoły. Zaapelował do rodziców
Ojciec Grzegorz Kramer. (Facebook, YouTube)

Jezuita Grzegorz Kramer opublikował na Facebooku zdjęcie swojego świadectwa z ósmej klasy. Jak sam przyznaje, przez wszystkie lata edukacji, duchowny starał się ukryć swoje świadectwa. "Nie było na nich biało-czerwonych pasków, nie było średnich, którymi ktokolwiek chciałby się pochwalić, ani książki od wychowawcy. Nie było nic, tylko wstyd, podkreślany słowami dorosłych, że jestem głupi, że nic nie osiągnę" - wyznał o. Kramer.

Jestem, jak całe pokolenie przede mną i chyba długo za mną, dzieckiem systemu oceniania, który ma swoje normy, szablony, klucze, punkty, skale ocen - wyznał.

W dni zakończenia szkoły jezuita był myślami ze wszystkimi uczniami, którzy nie mieli czerwonego paska na świadectwie, a zaraz po jego otrzymaniu schowali je na dno szuflady, tak jak niegdyś robił to on.

Myślę o tych dzieciach, które dostają bólów brzucha na myśl o szkole, bo ona nie kojarzy im się z kreatywnym uczeniem się siebie, rozumieniem świata, ale z osiąganiem tego, co dorosłym wydaje się "niezbędne do życia" - napisał duchowny.

Duchowny wyznał, że już nie wstydzi się swojego świadectwa. "Dziś cieszę się, że w wieku 46 lat mogę się nie wstydzić tamtego świadectwa, że dla wielu uczniów jestem 'dobrym panem od religii'. Dziś widziałem, kiedy żegnaliśmy trzecie klasy, że udało mi się zrobić kawał dobrej roboty" - przyznał o. Kramer.

Przy okazji jezuita zaapelował do rodziców uczniów "słabszych".

Rodzice dzieci "słabszych", one potrzebują Waszego wzmocnienia, zauważenia, nie kolejnego ochrzanu i nie chcą kolejny raz usłyszeć: jesteś debilem, pamiętaj, że uczysz się dla siebie, co osiągniesz, to będziesz miał. Niestety dzieci rozumieją inaczej to zdanie niż dorośli. Ono brzmi jak przekleństwo, bo widzą to, co jest "tu i teraz", a teraz widzą, że nic – według dorosłych – nie osiągnęły. Dajcie im to, czego potrzebują – wsparcie i miłość - zaapelował duchowny.
Zobacz także: Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach. Jak przygotował się MEiN?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
San
2 miesiące temu
Jakie to trzecie klasy żegnał dziś o. Kramer? Odgrzewany kotlet.
samouk
2 miesiące temu
W szkole powszechnej nauczyciele sa zajęci przepychaniem tumanów z klasy do klasy, bo z tego ich rozliczają? Zdolni uczniowie, jesli nie ustalą sobie indywidualnego rozwoju wg własnych zainteresowań z książek i samouczków, sami moga skończyć jak takie "jełopy"? Ludzie dzielą sie na samouków i nieuków!
zniesmaczona
2 miesiące temu
Nie ma się czym chwalić? Moja Mama chodziła do sąsiadek chwalić sie moim świadectwem przez jedenaście lat. Widać jacy uczniowie mogą iść na duchownych? Dostatecznie z języka polskiego? Wstyd!?
emerytka
2 miesiące temu
Ludzie Wy nic nie rozumiecie. Oceny szkolne nie są adekwatne do wiedzy ucznia. Tu przede wszystkim liczy się nastawienie nauczyciela do niego. Prymus często nie myśli tylko uczy się na pamięć regułek, nie poddaje pod wątpliwość zdania nauczyciela bo mówi to co on chce usłyszeć. Na studiach jest inaczej i tu zaczynają się schody. Zawsze uważałam, że powinien być egzamin wstępu sprawdzający " myślenie" maturzysty a nie opieranie się na ocenach osiągniętych w szkole.
kkkkkkkkkk
2 miesiące temu
hahahaaa....no ja coś wiem o egzaminach przed I komunią, bierzmowaniem .....naukach przedmałżeńskich ...pokłonach przed biskupami,... stopniach z religii na świadectwie...walką o wciągnięcie do średniej... wydawanych zaświadczeniach za grubą kasę ...wywyższaniem się księży /wielebny, ekscelencja,czcigodny itp/....i wy się dziwicie że młodzież odchodzi ??????? i naprawdę nie wiecie dlaczego???
mądrze
2 miesiące temu
Przekaz super
www
2 miesiące temu
Po co uczniowie słabsi idą na studia... sa to pseudo uczelnie na których poziom jest... jak w dawnych szkołach zawodowych albo niższy. Oczywiście pytanie zasadnicze jest takie... po co te studia, po co społeczeństwo ponosi koszty tych zabaw. Jednym z zadań szkoły jest selekcjonowanie ludzi pod względem predyspozycji i zdolności. Są szkoły branżowe (tak są) i one kształcą uczniów w zawodzie. Inżynier , magister powinien wykonywać pracę adekwatną do jego wykształcenia. Obecnie zaś wykonuję pracę do której w latach 70 wystarczyło wykształcenie zawodowe. Ale ktoś wykłada na tych pseudo uczelniach... zazwyczaj byli "politycy". Bo w czasie kadencji robią doktoraty, otrzymują tytuły profesorskie. Dbają wiec o narybek do uczelni. Najlepszym przykładem jest poziom egzaminu maturalnego.
Prawo i Spraw...
2 miesiące temu
Czekamy teraz na świadectwa tych wszystkich Dziwiszów, Jędraszewskich, Rydzyków, a nawet Wesołowskich i innych pedofilów kościółkowych.
max
2 miesiące temu
Prawda jest taka, że teologie czy inne prywatne studia nic nie dają poza strata czasu i pieniędzy. Lepiej gdyby trójkowicz był dobrym technikiem, rzemieślnikiem.... lub biznesmenem
Piotr
2 miesiące temu
Zgadzam się w całej rozciągłości. Też byłem z tych uczniów z trójkami . Poza tym skonczyłem studia nikt we mnie nie wierzył i sam w siebie nie wierzyłem . Popłakalem się jak dostałem dyplom magistra. Studia to był najlepszy okres mojej edukacji i to tu miałem dobre oceny. Natomiast szkoła to była dla mnie porażka. Wielki ukłon w stronę księdza że ktoś wreszcie to powiedział.
Oburzony
2 miesiące temu
I taki słabeusz intelektualny został jezuitą ?? Ten elitarny zakon stał się przechowalnią dla nieudaczników intelektualnych!!!
tukan
2 miesiące temu
Niekażdy musi czytać w orginale Wojnę & Pokój Puszkina.
chłopek roztr...
2 miesiące temu
100% zgody. Z religii miałem ledwo dostateczny (rodzice się uparli bym chodził) i z dumą pokazałem im świadectwo. W drugiej klasie już nie miałem religii :)
Silent
2 miesiące temu
Nie wiem jak i czego uczy, nie umiem ocenić ale mądrze mówi. Religia to nie moja długość fali, ale to może być mądry ksiądz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić