Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Rydzyk ogłasza "szturm modlitewny". Odpowiedź na decyzję Unii Europejskiej

914
Podziel się

Unia Europejska uznała przerwanie ciąży za jedno z podstawowych praw człowieka. W odpowiedzi Tadeusz Rydzyk zapowiedział walkę z Unią i "szturm modlitewny". Jego zdaniem życie trzeba chronić od poczęcia.

Rydzyk ogłasza "szturm modlitewny". Odpowiedź na decyzję Unii Europejskiej
Rydzykowi nie spodobała się decyzja Unii Europejskiej (PAP)
bELeervp

Ojciec Tadeusz Rydzyk nadal walczy o delegalizację aborcji. Tym razem nie spodobała mu się decyzja Unii Europejskiej. Europosłowie przyjęli tzw. Raport Matića. Dokument uznaje przerwanie ciąży za jedno z podstawowych praw człowieka i według niego legalna aborcja powinna być dostępna we wszystkich państwach wspólnoty.

Decyzja Unii Europejskiej wywołała spore poruszenie wśród polskich duchownych. Sprawą szczególnie przejął się Tadeusz Rydzyk, który uważany jest za jednego z ojców zaostrzenia przepisów aborcyjnych w naszym kraju. Duchowny zapowiedział kontrofensywę w postaci "modlitewnego szturmu". Ten ma przejawiać się w cyklu modlitw, które przez cały lipiec codziennie będą odbywać się w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

bELeervr

Konkretne działania zostały zapowiedziane w mediach Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta skomentował sprawę na antenie Radia Maryja. Decyzja UE została przez niego nazwana "bolesnymi atakami". Na stronie internetowej rozgłośni opublikowano również komunikat w tej sprawie.

W związku z bolesnymi i nasilającymi się atakami na życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci posługujący w Radiu Maryja i w naszym sanktuarium ojcowie i siostry zapraszają do modlitewnego szturmu do nieba o ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci - przyznał Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk jest wielkim przeciwnikiem aborcji. Redemptorysta przyczynił się do zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w Polsce. Latem 2020 roku wzmocnił naciski, organizując mszę św., gdzie prosił wraz z wiernymi o "ustanowienie w Polsce prawa, które uchroni każde nowe życie". Duchowny niedawno zdradził również, że planuje napisać książkę o tej tematyce.

bELeervx
Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELeervS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(914)
i-grek
3 miesiące temu
Kto ratował życie od poczęcia do naturalnej śmierci podczas potopu? Kto z katowni i płonących stosów inkwizycji? O. Rydzyk wie, ale nie powie. A pytania takie można mnożyć.
wąż z drzewa ...
4 miesiące temu
jak ten szturm ma wyglądać, starcy będą modlitewnikami rzucać w obiekty unijne?, ten poszarpaniec potargał już wszystkie zmysły, ale katole tak już mają
Dziwisz
4 miesiące temu
Uczciwy, co od bezdomnych luksusowe samochody dostaje. Trzeba mieć tupet.
bELeervT
Mao
4 miesiące temu
OD BEZDOMNYCH SAMOCHODY. Tak to jest, że drzazgę widzisz w oku bliźniego swego, a u siebie nie zauważasz podkładu kolejowego. Niech ten pan zacznie naprawianie świata od siebie
siwy kruk
4 miesiące temu
Po tym co wykryto w Irlandii, teraz wychodzi na jaw w Kanadzie, działo się wcześniej w Europie a i na całym świecie, istnieją podstawy aby uznać instytucję do której ten pan należy za zbrodniczą i zakazać jej działania.
podatnik
4 miesiące temu
Kiedy w końcu to szkodzące Polsce bydle odpowie karnie za wszystkie wały, machloje i kłamstwa ????
Jan Niezbędny
4 miesiące temu
"Szturm modlitewny":):):) - skąd on bierze te hasła...
dessss
4 miesiące temu
10 Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
Gość
4 miesiące temu
Powinien się pomodlić żeby mu Bozia rozum dałą!
Zibi
4 miesiące temu
Jedyny komentarz: Polska staje się " zadupiem" Europy. A wieloma dziedzinami życia w Polsce rządzą tacy ludzie jak pan Czarnek.
inż. Baryła
4 miesiące temu
Proponuję nie dawać pieniędzy na Kościół Katolicki (także na Radio Maryja, jako Kościół Ojca Dyrektora) w żadnej formie, bo pieniądze powodują grzech. Proszę za to o modlitwę za Kościół dwa razy dziennie czyli to, co możemy dać najlepszego. Zobaczmy jak wielka jest siła modlitwy!!!
To przypomina
4 miesiące temu
sytuację z czasów kontrreformacji i zaraz po niej. Wtedy jezuitom się udało i Polska nie wykorzystała mocy imperialnych. Później były czasy saskie popuszczania pasa. Jeżeli dziś biszkoptom się znów uda to zejdziemy do roli pariasów Europy. Cała nadzieja we Franciszku... Bo przecież nie Jarosławie.
Wacek
4 miesiące temu
Takie odloty to tylko w Polsce. To szok i niedowierzanie żeby chłop w sukience tak wszystkich wodził za nos. Myślę że problem jest ze stadem owiec które beczą tak jak im pasterz karze.
bELeervL
60+
4 miesiące temu
Tadeusz, gdzie są pieniądze na ratowanie stoczni ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić