o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Radio Rydzyka wygrało konkurs. W Toruniu zawrzało

1102
Podziel się

W Toruniu zorganizowano plebiscyt na Toruńskie Wydarzenie Stulecia. Mieszkańcy czekali na wyniki, jednak chyba nie spodziewali się, kto zostanie ogłoszony zwycięzcą. Okazało się, że wygrało Radio Maryja.

Radio Rydzyka wygrało konkurs. W Toruniu zawrzało
Zdj. ilustracyjne. (Wikimedia Commons)
bDIorTnp

Urząd Miasta zorganizował plebiscyt, który wygrało Radio Maryja. W plebiscycie starano się wskazać co, według mieszkańców, jest "wydarzeniem stulecia" w Toruniu. Mieszkańcy uznali, że to właśnie powstanie radia, które po dziś dzień jest dumą Tadeusza Rydzyka.

Jak podaje Super Express, po plebiscycie powinna mieć miejsce uroczysta gala wręczenia nagród. Taka jednak się nie odbyła. Choć wprawdzie o. Rydzyk otrzymał nagrodę, to jednak odbyło się to po cichu. Niewiele osób się o tym dowiedziało.

bDIorTnr

Sam w sobie plebiscyt także nie może być uznany za sukces radnych, bo wzięło w nim udział zaledwie nieco ponad 0,5 tys. osób. Konkurs nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem.

Liczyliśmy na większe zainteresowanie, na poziomie dotychczas organizowanych tego typu konkursów. Niestety pomimo podjętych podobnych inicjatyw głosów oddano dużo mniej. Organizatorzy przyczyny doszukują się w obecnie trudnej sytuacji epidemicznej. Niemniej jednak oddano 554 ważne głosy, które należy uszanować - rzecznik prasowy Anna Kulbicka-Tondel (Super Express).

Nagroda - pamiątkowa tablica - trafiła więc do redemptorysty, ale o wszystkim, twierdzi Super Express, opinia publiczna dowiedziała się z "Naszego Dziennika", a nie od radnych czy od prezydenta, a więc z oficjalnych źródeł. Czy plebiscyt poszedł nie po myśli samorządowców? Tego nie wiadomo. Super Express sugeruje, że to mogło być powodem braku organizacji hucznej imprezy z laureatami, jednak inni twierdzą, że powodem jest po prostu wciąż trwająca pandemia koronawirusa.

bDIorTnx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIorTnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1102)
gość
5 dni temu
Jesteśmy wybranym narodem. Tylko nas obciążono głupotą.
asd
5 dni temu
Ciemnota Polaków poraża.
Ada
5 dni temu
Kopernik odkrył prawdę o słońcu a Rydzyk odkrył co babcie mają w skarpetach 😂
bDIorTnT
darek
5 dni temu
Myślę, że z racji tak prestiżowej nagrody któreś z ministerstw, np. MON powinno przyznać Twórcy wielomilionową dotację do prowadzonej przez niego działalności. A Ruskich pokonamy modlitwą.
Obserwator
5 dni temu
Siedzą w w domach nic nie wiedzą a potem rajwach chyba że konkurs był zorganizowany wśród swoich a to może być.
Najnowsze komentarze (1102)
554 !
14 godz. temu
Zagłosowali radni, ich rodziny i ludzie z """imperiumka""" grzyba. To "da" tę ... liczbę...
zmyłka
14 godz. temu
Toruń liczy 201.447 mieszkańców ! Zagłosowało /?!?!?/ - 554 !!! To ok. 2,5 % ...............""" Wydarzenie ... stulecia odbyło się po cichuuuuuuuuuuuuuu""" - bo """zawiniła""" pandemia... Nie Tusk !
procedura
20 godz. temu
Gratulacje 🎊 na co zostanie przeznaczona nagroda ?
pio
20 godz. temu
norma to norma rydzyk jest bóg to wygrywa
Gość
wczoraj
Na twym sztandarze Jezusa niosą, lecz jakże inną ma twarz. Ten z Galilei kocha nas wszystkich, Twój tylko niektórych z nas. Jezus prawdziwy nie mieszka w Toruniu On mieszka z nami ja wiem. On kocha Żyda i Rosjanina, Niemca i ciebie i mnie. Obatelu rydzyk, dom nasz i łóżko i stół, nawet Jezusa na krzyżu drewnianym przepiłowałeś na pół. Kto ciebie skrzywdził, anioł, czy diabeł, że tak odpłacasz nam. Dzielisz i ranisz, i wiek upłynie nim wyliżemy się z ran. Czemu nas dzielisz dziś? Na dobrych, co w ciemno idą za tobą i złych, co nie chcą tam iść? Nasza ojczyzna leży nad Wisłą, nie zdołasz przenieść jej. Ani za góry, ani za lasy. Musi zostać, gdzie jest. Pieśń o Jarosławie Kaczyńskim - YouTube
pawel
wczoraj
bo jemu się należy za jego ciężką pracę ... 2 list do Tesaloniczan 3 rozdział, wersety 7-12
zocha
wczoraj
Fajny konkurs,to tak jakby zapytać co to jest,po rzece pływa kaczka sie nazywa,w tym wypadku pytanie powinno brzmieć w rodzaju,"Co jest w Toruniu wydarzeniem stulecia i dlaczego jest to Radio Maryja.
TEDI.
wczoraj
A ile kasy zgarną za zwycięstwo!!!
bDIorTnL
czarny
wczoraj
Wstyd dla Torunia
Kazszteln
wczoraj
Brawo Radio Maryja, Brawo TV Trwam, trzymajcie się.
jan
wczoraj
Toruń to siedlisko zła i głupoty ludzie opanujcie się ten cwaniak Was nie zbawi a raczej wyciągnie kasę.
Pac
wczoraj
Mieszkam w Toruniu, z internetu korzystam codziennie, ale nie dotarła do mnie informacja, że jest taki konkurs. Myślę, że konkurs był robiony pod konkretnego kandydata. A ilość osób oddająca głos jest żałosna, w Toruniu mieszka ok. 200000 osób.
stary cynik
wczoraj
Toruń liczy ok 180000 mieszkańców. W głosowaniu wzięło "udział zaledwie nieco ponad 0,5 tys. osób." tzn. ok. 500 a to jest ok. 0,27 % mieszkańców. Ja na miejscu urzędników UM Torunia spaliłbym się ze wstydu i szybko udał, że nie było żadnego plebiscytu, chyba że to jest preludium do jakiegoś kolejnego, większego szwindlu z Rydzykiem w roli głównej.
Emerytka
wczoraj
haniebne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić