Ostro u Rydzyka. "Fala lewactwa z Zachodu"

715

Ostatnio w mediach ojca Tadeusza Rydzyka pojawił się m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Mówił o pojawiających się niebezpieczeństwach, ale i o tym, że Kościołowi potrzebna jest ochrona.

Ostro u Rydzyka. "Fala lewactwa z Zachodu"
Na zdjęciu: o. Tadeusz Rydzyk (Wikimedia Commons)

Rozmowa z wojewodą kujawsko-pomorskim toczyła się w TV Trwam i Radiu Maryja. W pewnym momencie do studia dodzwonił się pan Mieczysław. Ocenił on, że Polska znajduje się pod pręgierzem unijnym.

Wszystkie zło napływa to nas niestety z Zachodu. Wartości, prawdziwe wartości, wartości chrześcijańskie są na wschodzie, na dawnych Kresach - mówił.

Później dodawał, że właśnie tam jest prawdziwa wiara i prawdziwe zasady życia społecznego. Stwierdził jednocześnie, że właśnie tego powinniśmy się trzymać.

Musimy walczyć o wartości. Jest bardzo trudno - odpowiadał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Internet ogromnym zagrożeniem?

W mediach o. Rydzyka padło też stwierdzenie, że młodym ludziom zagraża fala lewactwa z Zachodu, jak i również internet.

Bo rzeczywiście ta fala lewactwa z Zachodu, ale też bardzo niebezpieczny i chyba niedoceniany przez nas wszystkich Internet, który bardzo źle wpływa na młodych ludzi. Tam te wszystkie treści, fake newsy, zmanipulowane informacje trafiają do młodego pokolenia. Nad tym większej kontroli my niestety nie mamy. I to jest źródło ewentualnych dużych kłopotów w przyszłości - zaznaczał Bogdanowicz, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Zdradził też, co może uratować Polskę przed poważnymi kłopotami. - Na szczęście dzisiaj Polska cały czas jest krajem chrześcijańskim. Musimy walczyć o to, aby Kościół miał swoje miejsce w społeczeństwie, bo on jest bardzo ważny - dodał.

Bogdanowicz mówił ponadto o atakach na Kościół. Komentował, że trzeba zrobić wszystko, by go odpowiednio chronić.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić