Rydzyk rozmawiał z Kaczyńskim o Ziobrze. Kulisy rozmowy

37

Tadeusz Rydzyk mocno wspiera Zbigniewa Ziobrę. W niedzielę toruński duchowny miał zadzwonić do Jarosława Kaczyńskiego, by wstawić się za ministrem sprawiedliwości.

Rydzyk rozmawiał z Kaczyńskim o Ziobrze. Kulisy rozmowy
Tadeusz Rydzyk (ONS)

Jak podaje Wirtualna Polska Zbigniew Ziobro jest w stałym w kontakcie z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W ubiegłą niedzielę gdy sytuacja w koalicji rządzącej była bardzo napięta, toruński duchowny zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego próbując załagodzić spór.

O telefon do prezesa poprosił ojca Rydzyka Ziobro. Chciał, by ten wstawił się za nim i załagodził spór. W obozie Ziobry zapanowała jednak duża nerwowość, bo prezes PiS nie odbierał telefonu z Torunia. Zrobił to po dłuższym czasie i rozmawiali około godziny - mówi WP jeden z polityków PiSu

Ojciec Tadeusz Rydzyk wstawił się za Zbigniewem Ziobrą

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie spodobało się to, że media z Torunia stanęły po stronie hodowców norek w sporze o tzw. "piątkę Kaczyńskiego". Prezes PiS miał wysłuchać Tadeusza Rydzyka, ale nic mu nie obiecał co do dalszych losów Zbigniewa Ziobry.

"Polska The Times" pisała w ubiegłym tygodniu, że za buntem Zbigniewa Ziobry w sprawie ustawy o ochronie zwierząt swoi właśnie Tadeusz Rydzyk. Duchowny miał udzielić ministrowi sprawiedliwości swojego błogosławieństwa.

Politycy PiS od kilku dni atakowali Zbigniewa Ziobrę i Solidarną Polskę. Padły zapowiedzi o zdecydowanych i ostrych krokach. W poniedziałek doszlo do spotkania między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą. Prezes PiS miał postawić ministrowi sprawiedliwości kilka warunków, które musi spełnić, jeśli chce pozostać w koalicji rządowej.

Zobacz także: "Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński wygra z Rydzykiem? W tle "strumień pieniędzy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić