Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Rydzyk rozmawiał z Kaczyńskim o Ziobrze. Kulisy rozmowy

22
Podziel się:

Tadeusz Rydzyk mocno wspiera Zbigniewa Ziobrę. W niedzielę toruński duchowny miał zadzwonić do Jarosława Kaczyńskiego, by wstawić się za ministrem sprawiedliwości.

Rydzyk rozmawiał z Kaczyńskim o Ziobrze. Kulisy rozmowy
Tadeusz Rydzyk (ONS)

Jak podaje Wirtualna Polska Zbigniew Ziobro jest w stałym w kontakcie z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W ubiegłą niedzielę gdy sytuacja w koalicji rządzącej była bardzo napięta, toruński duchowny zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego próbując załagodzić spór.

O telefon do prezesa poprosił ojca Rydzyka Ziobro. Chciał, by ten wstawił się za nim i załagodził spór. W obozie Ziobry zapanowała jednak duża nerwowość, bo prezes PiS nie odbierał telefonu z Torunia. Zrobił to po dłuższym czasie i rozmawiali około godziny - mówi WP jeden z polityków PiSu

Ojciec Tadeusz Rydzyk wstawił się za Zbigniewem Ziobrą

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie spodobało się to, że media z Torunia stanęły po stronie hodowców norek w sporze o tzw. "piątkę Kaczyńskiego". Prezes PiS miał wysłuchać Tadeusza Rydzyka, ale nic mu nie obiecał co do dalszych losów Zbigniewa Ziobry.

"Polska The Times" pisała w ubiegłym tygodniu, że za buntem Zbigniewa Ziobry w sprawie ustawy o ochronie zwierząt swoi właśnie Tadeusz Rydzyk. Duchowny miał udzielić ministrowi sprawiedliwości swojego błogosławieństwa.

Politycy PiS od kilku dni atakowali Zbigniewa Ziobrę i Solidarną Polskę. Padły zapowiedzi o zdecydowanych i ostrych krokach. W poniedziałek doszlo do spotkania między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą. Prezes PiS miał postawić ministrowi sprawiedliwości kilka warunków, które musi spełnić, jeśli chce pozostać w koalicji rządowej.

Zobacz także: "Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński wygra z Rydzykiem? W tle "strumień pieniędzy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
ojciec?
2 lata temu
Czy on jest naprawdę sługą Chrystusa? Przecież Syn Boży nie miał na Ziemi żadnych luksusów, "nie miał gdzie głowy złożyć", i nigdy o to nie zabiegał, więc dlaczego ten zbudował sobie wielkie eldorado, i doi kasę od emerytów, a zwłaszcza z budżetu? Jezus bezinteresownie nauczał, uleczał i karmił, ale co najważniejsze: każdemu człowiekowi okazywał szczerą miłość, szacunek i empatię! A on? Czy pamiętacie, jak kiedyś haniebnymi słowami obraził publicznie śp. Prezydentową? (z szacunku dla zmarłej, nie powtórzę tych podłych słów), bo jego zdaniem "była brzydka"? A może on tak powiedział, bo jak wielu facetów w sukienkach, też wolał chłopców? A ja tam myślę, że Ona dla Lecha, swego męża była piękna, i miała dobre serce? Ale skoro on nawet byłej Prezydentowej nie uszanował, to myślicie, że ma w sobie jakichkolwiek szacunek dla zwykłych ludzi? On już chyba dawno temu zapomniał, że Jezus żyje, i zasiada po prawicy swego Ojca? A jeśli Chrystus czasem przygląda się temu cwaniakowi, to pewnie zdumiony zastanawia się, czym się różni wyłudzanie "na wnuczka", od wyłudzania "na ojca"?
Niestety
2 lata temu
Prywatę sobie urządzają i dzielą się kasą podatnika. Trzeba głośno mówić jak jest.
Pytam
2 lata temu
Przepraszam bardzo co do polityki ma Rydzyk???
katolik
2 lata temu
Ojciec Tadeusz powinien wejść do Rządu. I to on powinien zostać Premierem. Zakończyły by się konflikty miedzy ministrami
Rosa
2 lata temu
No to wracamy do króla świeczka. To będzie super życie, ale poloczkom to chyba pasuje?!!!
Starszy.
2 lata temu
Rydzyk proszę nie wtrącać się do Polityki.Twoja służba jest przy ołtarzu.Wara od Polityki.
politolog
2 lata temu
Sytuacja jest napięta i Ojciec Tadeusz powinien natychmiast interweniować na naszej scenie politycznej. Myślę że wejście Macierewicza do rządu by uspokoiło sytuację i podpisanie umowy koalicyjnej z Ojcem Rydzykiem jako GWARANTEM.
Tathagata
2 lata temu
Kaczyński po raz pierwszy pokazał ludzką twarz, co nie spodobało się Rydzykowi. Ten jest jeszcze gorszy. Udziela Ziobrze błogosławieństwa w mordowaniu zwierząt.
Twój Nick
2 lata temu
Może do Torunia trzeba przenieść pałac prezydencki, bo tam zapadają najważniejsze decyzje.
ZK Wronki
2 lata temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia .
adam
2 lata temu
to jest jakiś cyrk!!!!!!!!!!!!!!!!
2,510
2 lata temu
Rydzyk to niech się zajmie duszpasterstwem a nie polityką
?????
2 lata temu
Jak się chce psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie.
Obywatel
2 lata temu
Czy wy ludzie widzicie co tu się odwala? Przecież to śmiech na sali żeby jakiś koleś w spódnicy rozmawiał o losach polski.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić