o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Rydzyk w desperacji. Chce interwencji prezydenta

1521
Podziel się

Tadeusz Rydzyk prosi swoich słuchaczy o wsparcie i wzywa polityków do interwencji. Chodzi o pierwszą rozprawę w procesie wytoczonym mu przez Watchdog Polska. W narracji Radia Maryja stowarzyszenie "nęka" redemptorystę i jego Fundację "Lux Veritatis".

Rydzyk w desperacji. Chce interwencji prezydenta
Rydzyk ma nóż na gardle? W czwartek rozprawa (YouTube, Radio Maryja)
bDXFFdAR

W środę Tadeusz Rydzyk wytoczył ciężkie działa. Wezwał swoich słuchaczy do modlitwy, ale przede wszystkim działania w obronie Fundacji "Lux Veritatis", którą pozwała Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Watchdog oskarża zarząd fundacji Rydzyka o nieudostępnienie informacji nt. wydatkowania środków publicznych od roku 2008.

Tadeusz Rydzyk i Jan Król w czwartek zostaną przesłuchani jako osoby oskarżone. Toruński redemptorysta nie zamierza z założonymi rękoma czekać na przesłuchanie i wzywa swoich słuchaczy do działania. Z jego apelu można wywnioskować, że jego sprawę powinni rozstrzygać politycy, a nie sąd.

bDXFFdAT
Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. Piszcie Państwo do prezydenta, premiera i tzw. Prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały? napisał Tadeusz Rydzyk, którego apel opublikowano na stronie Radia Maryja.

Zarząd Fundacji "Lux Veritatis" twierdzi, że udzielił wszystkich informacji zgodnie z przepisami prawa. Z kolei przedstawiciele Watchdog Polska podkreślają, że ich wniosek o udzielenie informacji został zignorowany i dopiero po roku otrzymali jedynie niepełną informację o tym, w jaki sposób fundacja Tadeusza Rydzyka wydała środki przyznane jej przez państwo.

Jestem pewna, że nie chodzi o jakąś informację publiczną, o której mówi Watchdog, ale tak naprawdę o zamknięcie ust Fundacji "Lux Veritatis", Radiu Maryja i Telewizji Trwam - mówiła na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa Fundacji "Lux Veritatis".
bDXFFdAZ

"Jakaś informacja publiczna" dotyczy dotacji ze środków publicznych. Od października 2015 r. do czerwca 2016 r. Fundacja "Lux Veritatis" otrzymała od państwa 1 391 147 zł. Informacja o tym, na co wydano dotacje od państwa z lat 2008-2015 jest przedmiotem sporu sądowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXFFdBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1521)
Cenzor
3 dni temu
Tadziu to początek , żyj chłopie długo byś mógł odpowiedzieć co zrobiłeś z każda złotówka z budżetu państwa . A , że tych złotówek były setki milionów to trochę to potrwa . Dość bezkarności pana Tadeusza .
Osadzeni
4 dni temu
Rydzol jest cacy, taki pulchniutki. Wymaga czułości, którę zapewnimy mu w więzieniu. Wiadro wazeliny już czeka.
ździś
5 dni temu
Wyłudzanie pieniędzy np sposobem na wnuczka,na policjanta jest przestępstwem.Rydzyk jest przykładem wyłudzania sposobem na wiarę,dla mnie to jest to samo łamanie prawa i to na dużą skalę nawet od rządu.
bDXFFdBv
echo
5 dni temu
ALE CZY TO SIE JUŻ NIE PRZEDAWNIŁO ????? 2008 R TO JUŻ 13 LAT , DLACZEGO TERAZ O TO PYTAJA A NIE OBOWIĄZUJE 10 -LETNI CZAS KONTROLNY ??? TO ILE CZASU NALEZY TRZYMAC PAPIERY ????
Truck
6 dni temu
Hehe dobre. Tylko ciekawi mnie jedno , czy to się uda wyciągnąć od niego??
Krzysztof68
6 dni temu
A ja proszę wszystkich ludzi aby pisali do polityków i prezydenta aby rozliczyć złodzieja Rydzyka z kasy i więcej mu kasy nie dawać.
mn,mnnnnnnnnn...
6 dni temu
Sorry Rydzyk; szacunek ,ale kasa musi się zgadzać . Wyznanie nie ma ty znaczenia.
rozbawiony
6 dni temu
Ja mogę naPiSać do prezydenta , prośbę o surowy i sprawiedliwy wyrok, nie jakiś kumotersko ePiSkopatowy, myślicie że to jest możliwe? Czy tzw "prezydent", zamiast przeczytać co naPiSałem, się po prostu pod tym podPiSzę? Frankwicze powinni wysalać mu aneks do umów żyrantowych. To może tam masowo wysyłać listy o osadzenie szemranego typa , grzyba w wwiezieniu? Ale jaja, szkoda że to u Nas w kraju się dzieje, taki kabaret, nie dziw że PiS wykończył inne kabarety.
Rydzyk
6 dni temu
pan prezes już się zbliża, już puka do mych drzwi, pobiegnę go przywitać z radości serce drży....
Rydzyk
6 dni temu
pan prezes już się zbliża, już puka do mych drzwi, pobiegnę go przywitać z radości serce drży....
Sar.
6 dni temu
Mama do Jasia ; Jasiu wybierz sobie religię: 1. Jasiu czy chciał byś żyć wiecznie po śmierci 2. Jasiu a może chciałbyś po śmierci żyć jako inna osoba /reinkarnacja/ 3. Jasiu a może po śmierci jak umrzesz jako bojownik w walce z niewiernymi będziesz miał 17 dziewic i będziesz żyć wiecznie Jasiu wybrał: ja wolę być ateistą albo Ojcem Rydzykiem.
J72
6 dni temu
Ma racje trzeba napisać: Panie premierze i prezydencie nie stawajcie w obronie rydzyka. Już napisałem.
J72
6 dni temu
Tadziu nie przejmuj się to nie ostatnia twoja sprawa karna
bDXFFdBn
Wxyzq
6 dni temu
Synowie brawo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić