o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Rydzyk apeluje do "dobrych Polaków". Prosi o pieniądze

72
Podziel się

Tadeusz Rydzyk wystosował apel do "dobrych Polaków". Zaapelował, by "przekazywali stały datek" na misję Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. o2 ujawniło niedawno, że w hotelu akademickim przy uczelni łamanie są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Rydzyk apeluje do "dobrych Polaków". Prosi o pieniądze
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Wikimedia Commons)
bDXGuurp

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Tadeusz Rydzyk podkreślał, że jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu formuje i kształci przyszłe elity bez "toksycznych ideologii'.

Widzimy, że jest ogromny problem z budowaniem ducha, kształtowaniem charakteru i osobowości, z formacją intelektualną. Musimy stać przy Panu Bogu. Jezus Chrystus jest pierwszym Formatorem, jego mamy naśladować - powiedział Rydzyk.
bDXGuurr

Apel Rydzyka: uczyń coś dla tej młodzieży

Podczas wywiadu Tadeusz Rydzyk poruszył również wątek utrzymania i finansowania jego uczelni w Toruniu. - Tak marzę o tym, by ludzie, którzy odnieśli sukces, prowadzą firmy, spółki, biznesy, zechcieli pomóc młodym ludziom, by mogli oni studiować na naszej uczelni - podkreślał. - Ci, co mają firmy, niech się zastanowią: może byś chciał coś dobrego zrobić z myślą o przyszłości? To jest też praca dla nas, dla Ojczyzny, dla ludzi, ale i dla nieba [...] Uczyń coś dla tej młodzieży, pomóż uczelni, która jest bezpieczna, jeżeli chodzi o formowanie, nie jest skażona marksizmem - dodał.

bDXGuurx

Ojciec Tadeusz Rydzyk ewidentnie szuka dodatkowych środków na rzecz uczelni. Chce, by ludzie zachęcali innych do wspierania tej szkoły.

Tylu mamy katolików, dobrych Polaków. Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel… Może Czytelnicy ''Naszego Dziennika'' pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? - zakończył redemptorysta z Torunia.

Łamanie obostrzeń na uczelni Rydzyka

Jak ujawniło 15 kwietnia o2, w hotelu akademickim Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu łamane są obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Dotarliśmy m.in. do zdjęć z zabaw tanecznych, które odbywały się w ostatnich miesiącach. Widać na nich, jak studenci bez maseczek trzymają się za ręce, bawią i tańczą.

Kontrola sanepidu potwierdziła, że w akademiku przy WSKSiM przebywają studenci. W reakcji na nasze publikacje posłowie Lewicy Maciej Kopiec oraz Beata Maciejewska podjęli interwencję poselską i wysłali na Komendę Miejską Policji w Toruniu zawiadomienie o "możliwości rażącego złamania zasad sanitarnych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGuurS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Emerytka
1 tyg. temu
To trzeba mieć tupet. Rydzyk jak się trochę do pracy weźmiesz to, to sadelko spadnie ci z brzucha. I co najważniejsze, ludzie już nie są glupi już nie wycusgniesz od starszych ludzi ani jednej złotówki. Już dosc nakradles dość naoszukiwales ludzi człowieku!!!!
baran
1 tyg. temu
Może do siebie napisać i otrzymać.
HEY
1 tyg. temu
Wziąłby się do jakiejś uczciwej pracy zamiast żebrać i wyłudzać.
bDXGuurT
Normalna
1 tyg. temu
Brak słów i wstyd Mi za tego typu wyłudzanie przez Rydzyka
Abra
2 tyg. temu
Chyba mu za bardzo przygrzało w moher :)
Ona 40
2 tyg. temu
Mam wrażenie że ludzie nie wierza w Boga tylko w księży. Część społeczeństwa naprawdę jest przekonana ze dając kasę kk zasłużą na miejsce w niebie. Nie widzą ze to co kk naucza i to co sam robi to dwie różne rzeczy. A może uważają ze księża są zesłani prosto z nieba i ich nie obowiązują zadne zasay?
Prawdomówny
2 tyg. temu
Tadziu chłopie opamiętaj się! Przez twoją nieskończoną chciwość wiele osób odchodzi z kościoła katolickiego. Twoja postawa jest obrzydliwa.
Prawdomówny
2 tyg. temu
Tadziu chłopie opamiętaj się! Przez twoją nieskończoną chciwość wiele osób odchodzi z kościoła katolickiego. Twoja postawa jest obrzydliwa.
Góral
2 tyg. temu
Opodatkować Tadeusza.
JeM
2 tyg. temu
Od dobrych to on nie dostanie ani grosza
xcvxv
2 tyg. temu
nie za bardzo rozumiem.. dostaje od panstwa, studenci placa czesne, i jeszcze jakies przelewy by chcial od ludzi iznesu w imie ksztalcenia nieskazonego marksizmem? no postaw sie pan paie rydzyk na ich miejscu.. nie sadzisz ze lepiej ladowac w uczelnie ktore prowadza badania albo rozwijaja jakies technologie? jak chcesz piniedzy na cos co niezaprocentuje (przynajmniej tym ktorzy maja je wplacac) to pozostan przy datkach dla radia maryja...
kosmos
2 tyg. temu
Łopata , miotła i do komunalki , dowiedzieć sie jak ludzie żyją ,za ile i dla czego nie są tak spasieni.
tesa
2 tyg. temu
Sluzy mamonie nie Bogu, niec sie nie slyszy tylko kasa, kasa...
bDXGuurL
LLLLLLL
2 tyg. temu
Apeluje nie do Polaków tylko do idiotów, przez niego ogłupiałych. Nie kasować bo ludzie nie zmądrzeją.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić