o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Tak robił Hitler". Rydzyk się wkurzył nie na żarty

83
Podziel się

W ostatnich dniach media ojca Tadeusza Rydzyka regularnie uderzają w organizację Watchdog Polska. Do takich sytuacji dochodzi krótko przed rozprawą dotyczącą aktu oskarżenia, który wobec władz fundacji o. Rydzyka Lux Veritatis złożył Watchdog.

"Tak robił Hitler". Rydzyk się wkurzył nie na żarty
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Getty Images)
bEiDHpYl

Ostatnio o. Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Odnosił się w nim m.in. do organizacji Watchdog Polska.

Watchdog Polska to organizacja pozarządowa. Ale czy ma ona prawo nas kontrolować? Czy to jest zgodne z Konstytucją RP? To bardzo poważny wątek. Przez kogo opłacana jest Watchdog Polska? Jak dowiaduję się, jest to organizacja, którą wspomagają fundacje George’a Sorosa, wielkiego finansisty: Fundacja im. Stefana Batorego i Open Society Foundations in Europe. Na działania fundacji George’a Sorosa nie zgodził się na Węgrzech Viktor Orbán i zostały usunięte z tego kraju - podkreślił, cytowany na radiomaryja.pl.

Później zaznaczył, że Watchdog Polska dostaje pieniądze z Funduszy Norweskich, niemieckiej fundacji im. Heinricha Bolla oraz szwedzkiej organizacji Rausing Trust. Ojciec Rydzyk zapewnił jednocześnie, że jego fundacja Lux Veritatis spełnia "wszelkie wymogi prawne".

bEiDHpYn
Obserwując to, co się dzieje, można przypuszczać, że chodzi o zniszczenie nas. Radio Maryja jest katolickie i polskie, trzymamy się bardzo jasno nauki katolickiej, Katechizmu Kościoła Katolickiego. Widzę, że są siły zmierzające do tego, żebyśmy nie mogli działać - ocenił.

Ojciec Rydzyk: Odbiera się nam dobre imię poprzez kłamstwa

Duchowny uważa, że jego fundacji od początku odbiera się dobre imię. W wywiadzie żali się na nagonkę.

Od początku odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa itp., bo tak się robi, jeżeli chce się kogoś zniszczyć. Tak robił Hitler, tak robił Stalin, tak robili w Hiszpanii, w Meksyku. Tak było z ks. Jerzym Popiełuszko - podkreślił. - To jest podobne do działania Lenina. Lenin, jak widział, że powstała jakaś grupa opozycyjna, polecał tworzyć wiele takich grup w różnych miejscach, ale to były jego organizacje, które stwarzały pozory, że są opozycyjne - kontynuował.
bEiDHpYt

Nie tylko on wypowiadał się na temat Watchdog Polska. Przekaz innych osób, które zabierały głos ws. tej organizacji w mediach o. Rydzyka, był bardzo zbliżony. Wszystko to dzieje się krótko przed rozprawą dotyczącą aktu oskarżenia, który wobec władz Lux Veritatis złożył Watchdog. Odbędzie się ona w czwartek 29 kwietnia.

Lux Veritatis vs. Watchdog. O co chodzi?

Przedstawiciele Fundacji Lux Veritatis odpowiedzą za nieudostępnienie informacji dot. wydatków z publicznych pieniędzy. Początki tej sprawy sięgają 2016 roku. Wówczas organizacja Watchdog chciała uzyskać stosowne wiadomości w tym zakresie, ale fundacja nie odpowiedziała.

bEiDHpYu

Wobec tego sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten organ orzekł, że przedstawiciele Lux Veritatis dopuścili się bezczynności z rażącym naruszeniem prawa. Poza tym fundacja miała zapłacić 1 tys. zł.

Krótko przed wyrokiem organizacja założona przez Rydzyka udostępniła niepełne dane. O sprawie dowiedziała się też prokuratura, która odmówiła wszczęcia postępowania karnego.

W związku z tym przedstawiciele Watchdog wznieśli subsydiarny akt oskarżenia. Trafił on do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w czerwcu 2020 roku.

bEiDHpYv
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDHpYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Recydywista M...
miesiąc temu
Do póki do puty stać Ojca Tadeusza na jazdę maybachem ja młody Katolik mogę spać spokojnie i nie martwić się o fundusz mojej wspólnoty(domu Pana). Ojcze Tadeuszu i wszyscy ludzie stojący po właściwej stronie nigdy nie oszczędzamy na pomocy innym a kościoły rozgłośnie i wszelkie inne formy propagowania wiary czcimy zważywszy na to co się dzieje w koło w tych czasach!!! PS. Ojcze Tadeuszu Zdrowia Zdrowia i wieczności w pamięci jest siła zaklęta a Ksiądz jest już legenda i nie wiadomo ile ludzi lewicowych sprzedanych będzie próbowało przeszkodzić Ojcu w misji są ludzie którzy cenią i rozumieją...
Więzień
2 miesiące temu
Już mam dla Tediego pod materacem w celi lubrykant. Ach co to będą za noce!
Zenek MOgiła
2 miesiące temu
Policja już się zbliża, już puka do twych drzwi. Pobiegnij ją przywitać, z radości serce drży! O szczęście niepojęte, sam Zbigniew wita mnie! Założą mi kajdanki, zwiozą pod celę.
bEiDHpYP
Djdjf
2 miesiące temu
Zawsze można że bezdomny lub coś
Budyń
2 miesiące temu
Tadek, nie dygaj. Właśnie Cię ułaskawiłem.
Adam N 1973
2 miesiące temu
A kto POzwolił na funkcjonowanie takiemu tworowi jak WatchDog w Polsce? Musimy wziąć przykład z Węgrów i pogonić to towarzystwo. Niech pilnują w Szwecji czy muzułmanie są odpowiednio dofinansowywani
Majk
2 miesiące temu
Boże co za bełkot
Jan
2 miesiące temu
Dzień w którym to obłudne manipulującego bydlę pójdzie siedzieć będzie powrotem do normalności w Polsce
Szczery
2 miesiące temu
Tadeusz się boi więc atakuje i skomli o pomoc gdzie tylko może. Co za tupet..
ulla
2 miesiące temu
Ale portkami trzęsie. Dostał od pisu 350 mln i na co?
kiero
2 miesiące temu
Trzymajcie sie przykazań Bozych a i normalni ludzie będą zadowoleni.
AAA
2 miesiące temu
DOBRE IMIĘ ? Żarcik taki ?
bobo
2 miesiące temu
Strach ponieważ tam są różne machloje i Tadzio trochę dyga. Ale nie bój się skończy się PiS to wtedy porozmawiają z Tobą co Ty robiłeś z tą kasą. Kociołek przygotowany. Jeżeli nie masz nic za uszami to czego bać się.
bEiDHpYH
Locke
2 miesiące temu
Już tam na dole na ciebie czekają "ojczulku". Kociołek podgrzany i gotowy na przyjęcie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić