Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Rzecznik Praw Dziecka wspiera narodowców? Zamieścił wymowny wpis

193
Podziel się:

Nie milkną echa zdelegalizowania przez sąd tegorocznego Marszu Niepodległości. Wsparcie dla narodowców wyraził w mediach społecznościowych Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak zamieścił na Twitterze "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy, opatrując wiersz wymownym hasztagiem.

Rzecznik Praw Dziecka wspiera narodowców? Zamieścił wymowny wpis
Mikołaj Pawlak wspiera Marsz Niepodległości? (BRPD, Twitter)

W piątek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego. Lider narodowców Robert Bąkiewicz zapowiedział, że mimo to, przemarsz 11 listopada odbędzie się zaplanowaną trasą. Tego samego dnia wieczorem wsparcie wyraził Rzecznik Praw Dziecka.

Mikołaj Pawlak nawiązał do Marszu Niepodległości. Opublikował zakazany za komuny utwór

Mikołaj Pawlak opublikował we wpisie na Twitterze wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" zaczynający się od słów "Kto ty jesteś? – Polak mały". Nawiązujący do dziecięcych wyliczanek utwór miał stanowić formę edukacji patriotycznej najmłodszego pokolenia. W czasach PRL był on w Polsce zakazany.

Rzecznik Praw Dziecka opatrzył wiersz hasztagiem #MarszNiepodległości. Najprawdopodobniej jest to właśnie nawiązanie do niedawnej delegalizacji wydarzenia.

Marsz Niepodległości 2021. Będzie nielegalny?

Marsz Niepodległości odbywał się w ostatnich latach w Warszawie na trasie Rondo Dmowskiego – Stadion Narodowy. W tym roku jednak utracił status zgromadzenia cyklicznego na skutek decyzji stołecznego ratusza. Teraz sąd podtrzymał tę decyzję, co znaczy, że oficjalnie przemarsz nie będzie mógł się odbyć.

Mimo to, lider organizatorów Robert Bąkiewicz zapowiada, że wydarzenie będzie miało miejsce. Na konferencji prasowej poinformował, że złożył wniosek o rejestrację innego zgromadzenia.

Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze, nie odbiorą nam politycy, którzy chcą doprowadzić do wojny wewnętrznej, wojny domowej pomiędzy nami Polakami (…). Na to, my, polscy patrioci, nie możemy się zgodzić i przeciwstawiamy się takiemu działaniu – podkreślił Bąkiewicz.

Obejrzyj także: Poseł opozycji o prowokacji podczas manifestacji. „Pożyteczne chamstwo robione na zlecenie rządu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(193)
LLLLLLL
8 miesięcy temu
Czy to wygląda jak normalny człowiek?
Paweł
8 miesięcy temu
Nie przypominam sobie aby za "komuny" ten wiersz był zakazany
BDD
8 miesięcy temu
Jak maszerują przez Warszawę osoby poprzebierane, za klauny, prawie nagie, snakdujące wulgarne feszystyczne slogany, prowokujące niedwuznaczne sytuacje łóżkowe to takich osób nam potrzeba ale gdy ludzie są okazać szacunek dla Ojczyzny a nie swoje upodlenie, tego nie możen - to jest HIPOKRYZJA!!
narodowiec
8 miesięcy temu
Kto ty jesteś ?Niemiec mały.Jaki znak twój ? Orzeł czarny.Wjakiej ziemi mieszkasz ?za Odra i Nysa.Kochasz te ziemie ? bardzo za Euro.
alternatywa
8 miesięcy temu
Polska tak faszyzm nie
Jasiu
8 miesięcy temu
I co w tym dziwnego, że --Marsz Niepodległości 2021. Będzie nielegalny--? Czy KRS jest legalna? Czy TK jest legalny? Czy Min. Sprawiedliwości legalnie wydało setki milionów? I tak można wyliczać bez końca. Kogo w tym kraju interesuje to, czy coś jest legalne, skor prawa już chyba nie ma? Prawdopodobnie, oddychanie zapylonym powietrzem jest akurat legalne.
RZEŹNIK
8 miesięcy temu
stoi tam, gdzie stoi Bąkiewicz i SS-gruppenfuehrer Dwortschick.
Wygląda
8 miesięcy temu
jak młody Cejrowski. Światopogląd chyba mają zbliżony.
Recznik?
8 miesięcy temu
Raczej RZEŹNIK.
To nie rzeczn...
8 miesięcy temu
to rzeźnik.
Uczyć się!
8 miesięcy temu
Kłamstwo, uczyłam się tego wierszyka w szkole podstawowej, za komuny, gdzieś miedzy póżnym Gomułką a wczesnym Gierkiem
emeryt
8 miesięcy temu
Tego wierszyka uczyła mnie moja Babcia jak miałem dwa latka. Ale co ma on wspólnego z "Marszem Niepodległości"? W czasie wojen i okupacji rzeczywiście trzeba było walczy krwią i blizną o jej niepodległość. Po upadku komunizmu trzeba zmienić taktykę - walczyć o samodzielność gospodarczą (bogaty naród - bogate państwo) o innowacyjne technologie (zdobywać wiedzę i doświadczenie). O tym do młodych żołnierzy mówił generał Anders już pod Tobrukiem (1941 roku) - uczcie się i zdobywajcie wiedzę bo po tej strasznej wojnie trzeba będzie Polskę podnieść z gruzów i to dzieło Wy będziecie musieli zacząć. A co ja słyszę w codziennych rozmowach: "za 6 tys. to mi się nie opłaca rano wstawać", "nie pójdę do pracy bo stracę zasiłek". Dla Niepodległej trzeba się uczyć i pracować przez cały rok, a nie z proporcami z Falangą, petardami, granatami hukowymi pochodniami i świecami dymnymi raz do roku wychodzić na ulicę.
Kor_nick
8 miesięcy temu
Nie rozumiem tego zakazu. Uważam, że marsz z homofobicznymi, antykomunistycznymi, antyeuropejskimi i antysemickimi hasłami jest adekwatnym świętowaniem niepodległości w czasie rządów PiS.
Marshall
8 miesięcy temu
Obejrzyjcie Dzień Świra! Kto Ty jesteś? Polak mały. Jaki znak Twój? Krwawe gały. itd. itd. Oto prawdziwy Polak.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić