o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Sąd Apelacyjny zdecydował ws. Marszu Niepodległości. Trzaskowski komentuje

46
Podziel się

Sąd Apelacyjny podjął decyzję ws. Marszu Niepodległości. W mocy utrzymane zostało uchylenie postanowienia wojewody o rejestracji tego wydarzenia cyklicznego. Odebrania statusu wydarzenia cyklicznego przemarszowi oczekiwał m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sąd Apelacyjny zdecydował ws. Marszu Niepodległości. Trzaskowski komentuje
Marsz Niepodległości (Getty Images, NurPhoto)
bESVrLYl

Na decyzję Sądu Apelacyjnego zareagował już prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Tzw. Marsz Niepodległości nie będzie miał w najbliższych latach statusu zgromadzenia cyklicznego. Sąd apelacyjny nie uwzględnił odwołania organizatorów i zgodził się z naszym rozumowaniem. Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne" - napisał na Twitterze.

Teraz pełna odpowiedzialność za niedopuszczenie do manifestacji i ekscesów jest po stronie policji - dodał prezydent stolicy w kolejnym tweecie.
bESVrLYn

To właśnie Rafał Trzaskowski interweniował w sądzie ws. Marszu Niepodległości. Podkreślał on, że to wydarzenie nie spełnia ustawowych warunków dotyczących zgromadzeń cyklicznych. Prezydent Warszawy zaznaczał ponadto, że w 2020 roku przemarsz odbył się nielegalnie.

Marsz Niepodległości i tak się odbędzie?

Postanowienia sądów w ogóle nie ruszają przewodniczącego stowarzyszenie Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza. Ich decyzje nazywa "anarchią". Bąkiewicz zapowiedział już, że tradycyjny przemarsz i tak się odbędzie.

Bąkiewicz wystosował też apel. Chce, by wszystkie środowiska biorące co roku udział w przemarszu "zwiększyły swoje wysiłki".

bESVrLYt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVrLYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Johny
4 dni temu
Warszawo ! Kogoś wybrała na swojego prezydenta ????
ROZSĄDNIE
miesiąc temu
Zwolennicy PISu to w zdecydowanej mierze rewolucjoniści, młodzi buntownicy na garnuszku mamusi, niesieni instynktem stadnym są skłonni przy pierwszym rzucie kamieniem ukamieniować każdego komunistę nie zdając sobie sprawy że oni sami są komunistami. Jeżeli partia PIS jest partią socjalistyczno-konserwatywną to wiadomo że to nie są ekonomiści czy reformatorzy ale zwykli rewolucjoniści siejący ferment i dym, te czyny często młodym imponują w przeciwieństwie do mniej licznego elektoratu z wyższym wykształceniem, pracodawcami, przedsiębiorcami, biznesmenami , których lada dzień partia PIS będzie uznawać tak jak w Wenezueli burżujami, złodziejami , mafiami kradzieży podatków , vatu , eSBekami itp etc itd
Narodowcy
miesiąc temu
Jak są takimi patriotami, to na granicę białoruska ich, niech pilnują imigrantów za te miliony. W stolicy potrafią tylko pokrzykiwać i demolowac!
bESVrLYP
Who cares?
miesiąc temu
Ten marsz nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. To marsz nazistów jak w III rzeszy
UZMYSŁOWIENIE...
miesiąc temu
Jeżeli Policja nie chce gwarantować bezpieczeństwa tego marszu to dlaczego UM Warszawy ma dać pozwolenie ?? Potem PISob0/$zewia sieje ferment.
Banicja!!
miesiąc temu
Zdelegalizować PO!!! Bolek na Emigrację!!! Kwas mile Tusk!!! Emigracja!!
Janka
miesiąc temu
Jak można nie iść na marsz w dniu wyzwolenia Trzaskowskiemu to przeszkadza bo bierze kasę z fundacji Adenauera i Niemcy nie chcą aby Polacy myśleli o wyzwoleniu a co mówić świętowali
Janek
miesiąc temu
Całe PO to jest partia służąca Niemcom opłacana od 1991 roku Niemcy im dali kasę na złożenie partii i dlatego jak rządzili to wszystko wyprzedali bo służą nadal Niemcom biorąc kasę z CDU i od fundacji Adenauera , więc od nich nie oczekujcie patriotyzmu bo oni tylko dla kasy są
pobożny arab
miesiąc temu
Panie Trzaskowski bądź pan choć raz poważny policja to nie pańskie popychadło i się nią nie zasłaniaj to może teraz odwołaj pan inne święta może tak Boże Naradzenie i wszystkich świętych bo to tuż , tuż.
POLAK
miesiąc temu
RADA DLA TRZASKOWSKIEGO>>>>>>Panie TRZASKOWSKI wyjedż pan do Berlina do swoich mocodawców bo tylko tam może się pan schronić
NNNN
miesiąc temu
Sad rozstrzyga czy w wolnym kraju jego Obywatele moga maszerować w Dzień Niepodległości!??Kompromitujcie się sadziowie jeszcze mocniej a przysłowiowy "pies z kulawa noga " stanie w waszej obronie.Co najwyżej żałosny Mata z zestawem z McDonalda. Kompromitujcie się dalej a niedługo PIS będzie miał 50 %.DNO !!!
wd40
miesiąc temu
Bardzo dobrze że zabronili tym pseudo narodowcom.Im jest bliżej do brunatnych koszul.
997
miesiąc temu
Marsz tak .Tylko nie w tej formie! I powinien się odbyć w dzień a nie po zmroku no chyba że ci narodowcy boją się o to że ktoś ich rozpozna .
bESVrLYH
nick
miesiąc temu
Bąkiewicz poręczy za wszystkich uczestników marszu do którego nawołuje o przybycie czy znów sie wypnie powie ze to nie jego ludzie narozrabiali ?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić