Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

"Rzeźnik z Polski". Normalność to były pozory. Na jaw wychodzą nowe fakty

136

"Prowadził chore, podwójne życie" - przyjaciel uznanego za winnego gwałtu i zamordowania 21-letniej studentki w Wielkiej Brytanii Pawła R., zdradził kolejne fakty na temat "polskiego rzeźnika”.

"Rzeźnik z Polski". Normalność to były pozory. Na jaw wychodzą nowe fakty
"Polski rzeźnik" Paweł R. prowadził podwójne życie (Facebook)

26-letni Paweł R. został w zeszłym tygodniu skazany za zgwałcenie i zamordowanie 21-letniej Libby Squire w 2019 r. Bliski przyjaciel zabójcy zdradził niedawno nowe fakty na jego temat. Mężczyzna miał prowadzić "dwa zupełnie różne życia”.

"Polski rzeźnik" lubił stalkować kobiety

W rozmowie z "The Mirror" przyjaciel Pawła R. powiedział, że wydawał się "normalnym facetem”, który ciężko pracował jako rzeźnik. Jednocześnie jednak mężczyzna miał obsesję na punkcie prześladowania kobiet i prowadził podwójne życie.

Czuję się zdezorientowany, ponieważ nie wyobrażałem sobie, że Paweł, którego znałem, może zrobić coś tak strasznego - wyznał znajomy skazanego.

Dla polskiej społeczności Hull, 26-latek był człowiekiem rodzinnym, który lubił łowić ryby, chodzić na siłownię i grać w piłkę nożną. Mimo tego, w lutym 2019 Paweł R. wytropił samotną studentkę i przekonał ją lub zmusił, by wsiadła do jego auta. Następnie zgwałcił ją i wrzucił "martwą lub umierającą” do River Hull. Ciało znaleziono siedem tygodni później u ujścia rzeki Humber.

Rzeźnik miał chwalić się kumplom, że poderwał dziewczynę w noc zniknięcia Libby, ale zaprzeczył, by była to zaginiona studentka. Twierdził, że dziewczyna dobierała się do niego i próbowała się rozebrać, po czym podrapała mu twarz, kiedy kazał jej wysiąść ze swojego samochodu.

Zabójca Paweł R. zdradzał żonę z prostytutkami

Według relacji kolegi, Paweł R. poznał swoją żonę Jagodę na portalu randkowym w 2016 roku. Para podobno spotkała się "tylko raz lub dwa”, zanim kobieta przeprowadziła się do jego domu w Hull.

Przyjaciel skazanego powiedział o nim: "Kochał swoje dzieci i nigdy nie powiedział złego słowa o swojej żonie”. Ale za tą fasadą rzeźnik oddawał się nieprzyzwoitym rozrywkom: zaglądał przez okna domów studenckich i dopuszczał się publicznych aktów seksualnych.

Znajomy zabójcy dodał, że żona podejrzewała Pawła o romans, ponieważ często znikał na wiele godzin. Po aresztowaniu męża, Jagoda odwiedziła go w więzieniu, tylko po to by dowiedzieć się od niego, że w czasie trwania ich małżeństwa niejednokrotnie widywał się z prostytutkami. Jagoda wkrótce potem wróciła do Polski i znalazła nowego partnera.

Po tym, jak Paweł R. został skazany w sądzie koronnym w Sheffield, mama Libby, Lisa, opowiedziała o swojej udręce:

Pragnę umrzeć, abym móc być z moją dziewczynką. Cicho krzyczę z bólu i modlę się, żebyśmy się ponownie zjednoczyły.
Zobacz także: Zbrodnia miłoszycka. Zbigniew Ćwiąkalski: Tomasz Komenda przyjął wyrok z ulgą
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić