Angelika Karpińska| 

"Rzeźnik z Polski" winny. Morderstwo wstrząsnęło Wielką Brytanią

120

26-letni Paweł R., seryjny przestępca seksualny z Polski, został uznany za winnego zgwałcenia i zamordowania 21-letniej studentki Libby Squire. Ława przysięgłych w Sheffield w Anglii obradowała w jego sprawie 27 godzin.

"Rzeźnik z Polski" winny. Morderstwo wstrząsnęło Wielką Brytanią
Paweł R. z żoną i dzieckiem.

31 stycznia 2019 r. Paweł R. jeździł po ulicach Hull, szukając kobiety, którą zaatakuje. W końcu padło na 21-letnią Libby Squire. Studentka filozofii była pijana i "wyjątkowo bezbronna", dlatego była łatwą ofiarą dla Polaka.

Mężczyzna, zwany w mediach "rzeźnikiem z Polski", zgwałcił i zamordował kobietę, a jej ciało wrzucił do rzeki. Świadkowie donosili, że w noc jej zaginięcia słyszeli krzyki, ale patolodzy nie byli w stanie ustalić, jak dokładnie zginęła 21-latka.

Żonaty ojciec dwójki dzieci wielokrotnie okłamał śledczych i swoją żonę na temat tego, co wydarzyło się w noc zaginięcia Squire. Kluczowym dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu, na którym uchwycono Polaka i jego ofiarę.

Proces trwał 14 dni, a ława przysięgłych była złożona z 7 kobiet i 5 mężczyzn. Usłyszeli oni, że Polak był wcześniej oskarżony o podglądactwo, publiczne czynności seksualne oraz kradzież zabawek i bielizny z domów kobiet.

Ława przysięgłych zdecydowała. Polak winny

Po 27 godzinach obrad ława przysięgłych niemal jednogłośnie uznała 26-latka za winnego gwałtu i morderstwa. Przeciwko była tylko jedna osoba.

Jak podaje BBC, Polak nie okazał żadnych emocji, gdy usłyszał werdykt. Paweł R. zostanie skazany w piątek.

Zobacz także: Policja rozbiła międzynarodowy gang fałszerzy leków

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić